Тәуелсіздік-қалыптасу кезеңдері » Инновациялық Еуразия Университеті
» » Тәуелсіздік-қалыптасу кезеңдері
12 декабря 2022

Тәуелсіздік-қалыптасу кезеңдері

Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігін мерекелеу қарсаңында ИнЕУ Ғылыми кітапханасы "Халықаралық әлеуметтану және саясат институты" қоғамдық қорынан тәуелсіз Қазақстанның тарихы туралы кітаптар сыйлыққа алды.

Бұл парламентаризм мен жергілікті өзін-өзі басқарудың, президенттік институттың, сыртқы саясаттың, егемен Қазақстанның саяси жүйесінің қалыптасуы мен дамуына, сондай-ақ Қазақстан аумағында Үкімет пен атқарушы биліктің әртүрлі нысандарының пайда болуы мен өзгеруіне арналған монографиялар. Әр кітап қазақ және орыс тілдерінде жарық көрді. Авторлар - белгілі саясаттанушылар, тарихшылар және халықаралық қатынастар мамандары. Бірақ әсіресе "Қазақстан. Бізге 30" авторы Хан А. және Шибутов М. Басылым Қазақстан тарихындағы ең маңызды кезең - тәуелсіздік кезеңіне арналған. Өткен 30 жыл ішінде Қазақстан ауыр сынақтар мен үлкен жетістіктерге толы жол жасады. Басылымда 1991-2021 жылдар аралығында Қазақстанның түрлі ұйымдары жүргізген статистикалық деректер мен әлеуметтанулық зерттеулердің нәтижелері ұсынылған. Кітаптар тек халықаралық қатынастар саласындағы мамандарға ғана емес, сонымен қатар оқытушылармен, студенттерге пайдалы болады.

ИнЕУ ҒК библиографы Амренова М.Е.