ИнЕУ және АҚШ Елшілігі аймақтағы әйелдер үшін Бизнес академиясын ашады. » Инновациялық Еуразия Университеті
» » ИнЕУ және АҚШ Елшілігі аймақтағы әйелдер үшін Бизнес академиясын ашады.
13 сентября 2021

ИнЕУ және АҚШ Елшілігі аймақтағы әйелдер үшін Бизнес академиясын ашады.

Павлодар облысында әйелдер кәсіпкерлігін дамытумен Инновациялық Еуразия университеті айналысты. Жақында ол 2021-2022 жылдарға арналған «Academy of Women Entrepreneurs» жобасын іске асыруға АҚШ Елшілігінің грантын алды.

Павлодар облысында 52 000 шағын және орта бизнес субъектісі бар. Олардың 44,4% - ын әйелдер жүргізеді. Әйелдер бизнесінің дамуында қиыншылықтар туындайды. Сондықтан ИнЕУ жобасының мақсаты- Павлодар, Екібастұз және Ақсу әйелдеріне өздерінің экономикалық әлеуетін іске асыруға көмектесу және сол арқылы өңірдің экономикасын күшейту.

– Жобаның басты міндеті-қатысушыларға бизнесті жүргізу негіздері туралы кешенді және жүйелі түсінік беру, олардың бизнес-дағдылары мен құзыреттерін жетілдіруге көмектесу, бизнестегі өз стратегиясын түсінуді қалыптастыру және, әрине, өзіне деген сенімділік пен Бизнестегі өз идеясының сәттілігіне уәждеме алу. - дейді ИнЕУ ректоры Анастасия Алиясова. -Жобаның тәлімгерлері ретінде Американың халықаралық сарапшылары, экономиканың түрлі секторларында жұмыс істейтін, өз тәжірибесімен бөлісуге және сіздің бизнес-идеяларыңызға, оның ішінде қаржылық қолдау көрсетуге дайын кәсіпкерлер болады. Павлодар облысының ісін жаңа бастаған кәсіпкерлеріне «Американың Бизнес-періштелері» ірі халықаралық ұйымы көмек көрсетеді.

ИнЕУ-де әйелдер бизнес-академиясын құру 9 қыркүйекте «Атамекен» палатасында өткен облыс әкімінің орынбасары Сәкен Шаяхметовпен кездесуде Павлодарлық кәсіпкерлер көтерген өзекті мәселені жабады. Онда Business HUB негізін қалаушы Жәмила Ерназарова атап өтті:

– Бізге нақты рөлдік модельдер қажет – «өзін-өзі жасаған» адамдар. Ол үшін әлеуметтік жобалар қажет. Шетелдік тәжірибесі бар: «бизнес-періштелер», 15-20 жылдан астам еңбек өтілі бар кәсіпкер ісін жаңа бастаған кәсіпкерді тәлімгерлікке алады және бағдарламаны мемлекет қаржыландырады.

ИнЕУ қаржыландыруды АҚШ-тан тапты. Жоба бір жыл ішінде әзірленді, келіссөздер, келісімдер жүргізілді. Енді қатысушыларды тегін оқуға қабылдау жарияланды. Білім алушылар тобын бизнеспен айналыспайтын, ағылшын тілін Elementary деңгейінен төмен емес білетін 18-40 жас аралығындағы қыздар мен әйелдер құрайды (сабақтар ағылшын тілінде болады). Өтінімдерді қабылдау мерзімі:19.09.2021 ж. дейін 00: 00 сағ.

Жобаға қатысу үшін сілтеме бойынша сауалнаманы толтыру қажет: https://goo.su/7lvx

Қатысу сұрақтары бойынша қоңырау шалыңыз: +7​ 778 217 19 59

ИнЕУ баспасөз қызметі