ИнЕУ студенттері-республикалық кейс-чемпионаттың жеңімпаздары! » Инновациялық Еуразия Университеті
» » ИнЕУ студенттері-республикалық кейс-чемпионаттың жеңімпаздары!
21 апреля 2021

ИнЕУ студенттері-республикалық кейс-чемпионаттың жеңімпаздары!

ИнЕУ студенттерінің «Iron Bank» командасы «Top Talents 2021» республикалық кейс-чемпионатында бірінші орын алды. Top Talents-бұл студенттер үшін Қазақстанның жетекші компанияларының өзекті бизнес-міндеттерін шешу саласында өз қабілеттері мен дағдыларын көрсету мүмкіндігі.

2021 жылдың наурыз айында AIESEC in Astana ұйымы «Top Talents 2021» кейс-чемпионатына тіркелгенін жариялады. «Өндірістік жарақаттану деңгейін төмендету үшін тау-кен металлургия өндірісінде заманауи цифрлық жүйелерді пайдалану» кейсін Қазақстанның түсті металлургиясы көшбасшыларының бірі, мырыштың ірі өндірушісі – «Казцинк ЖШС ұсынды.

Чемпионатқа 120-дан астам адам қатысты, 30-дан астам команда құрылды. ИнЕУ атынан «Бизнес және басқару» кафедрасының студенттері Патрушев Александра (4 курс, «Қаржы» білім беру бағдарламасы), Еременко Иосиф (3 курс, «Экономика» білім беру бағдарламасы), Канавец Станислав (3 курс, «Қаржы» білім беру бағдарламасы) және «Өнеркәсіптік инжиниринг және дизайн» кафедрасының студенті Голубин Владимир (2 курс, «Құрылыс» білім беру бағдарламасы) «Iron Bank»командасы қатысты.

Чемпионат 2 турдан тұрды: іріктеу және финал. Әр турдың тапсырмаларын орындауға бір апта уақыт берілді. Қатысушыларға өндірістік жарақаттану деңгейін төмендету үшін тау-кен металлургия өндірісіндегі заманауи цифрлық жүйелерді ықпалдастыру қажет болды.

Бірінші турда студенттер Казцинк кәсіпорындарындағы өндірістік жарақаттану көрсеткіштерін талдап, цифрлық және нейрожүйелік шешімдерді ұсынды, артықшылықтары мен қолдану тәжірибесін зерттеді, сондай-ақ заманауи технологияларды пайдалану бойынша қызметкерлерді ынталандыру құралдарын анықтады. Екінші турда-енгізілген іс-шаралардың экономикалық негіздемесі мен әсері ұсынылды.

«Iron Bank» «Бизнес және басқару» кафедрасы командасының жұмысы «Қазмырыш» компаниясы өкілдерінің кешенді шешімі мен негіздемесі үшін лайықты бағаланып, бірінші орынға ие болды.

- Біз чемпионатқа қатысуға, өзекті және маңызды міндеттерді шешуге, қолда бар дағдыларды нақты мысалдармен көрсетуге және Біз үшін жаңа салаларда зерттеу процесінде қажетті дағдыларды алуға өте қуаныштымыз. Алайда, біздің жетекшіміз Сергей Владимирович Беспалый болмаса, біз мұндай жетістікке жете алмас едік. Ол кейстерді пайдалана отырып жүргізген сабақтар бізге жобаларды басқару құралдарын пайдалана отырып, мәселені қысқа мерзімде шешуге және ірі өнеркәсіптік кәсіпорынның топ-менеджерлерінен тұратын Комиссияның жоғары бағасын алуға мүмкіндік берді, - деп бөлісті команда көшбасшысы Александр Патрушев.

Студенттер өндірістік мақсаттағы жуық міндеттерге қолдана алатын білімдері мен дағдылары бар екенін көрсетті. Мұндай чемпионаттар жастарға болашақта ірі компанияларға еңбек нарығында өзін сенімді ұсыну үшін өз білімдерін, дағдылары мен дарындарын ашуға, көрсетуге және көрсетуге жақсы мүмкіндік береді.

ИнЕУ баспасөз қызметі
(экономика ғылымдарының кандидаты, «Бизнес және басқару» кафедрасының доценті
Беспалый Сергей Владимировичтің ақпараты бойынша)