Жас ғалымдар форумында Нұрсұлтан Назарбаев Қорының 80 стипендиатының есімдері аталды, олардың ішінде біздің студент Александр Петренко да бар! » Инновациялық Еуразия Университеті
» » Жас ғалымдар форумында Нұрсұлтан Назарбаев Қорының 80 стипендиатының есімдері аталды, олардың ішінде біздің студент Александр Петренко да бар!
13 сентября 2021

Александр Петренконы Нұрсұлтан Назарбаев Қорының @nazarbayevfoundation стипендиясымен құттықтаймыз ! Бұл стипендияға Қазақстанның барлық өңірлерінен 350-ден астам Үздік студент үміткер болды. Александр 80 стипендиаттың қатарына енді. Олар Алматыда өткен жас ғалымдар форумында жарияланды. Күннің кейіпкерімен блиц-сұхбатты ұсынамыз:

- Александр, бұл стипендия қандай шарттармен беріледі?

- Стипендия алу үшін Сіз кем дегенде екі курсты аяқтауыңыз керек өте жақсы және ғылым немесе шығармашылық, сондай-ақ қоғамдық қызмет саласында жетістіктерге жетуіңіз керек. Мен «ғылым» стипендиясын жеңіп алдым.

- Өз ғылыми зерттеулерің туралы айтып бер.

- Менің жұмыстарым мен жобаларым қалалық жоспарлауға (урбанистика), экологияға, энергиялық тиімді және жасыл технологияларды пайдалану мәселесіне қатысты.

- Бұл жұмыстарда сізге кім көмектеседі?
- Мен ИнЕУ педагогтарының үлкен ұжымына ризамын. Бірақ мен Сергей Владимирович Беспалыйға ерекше рахмет айтқым келеді @s.bespalyy, ол менің университеттегі алғашқы күндерімнен бастап маған көмектесіп, бағыт берді.
Александр Петренко @petrenko_alex2000 – «Өнеркәсіптік инжиниринг және дизайн» кафедрасының 3 курс студенті @tehnari.piid, ИнЕУ жастар ісі жөніндегі комитетінің жетекшісі @kdmineu, еріктілер қозғалысының мүшесі.

ИнЕУ баспасөз қызметі