ИнЕУ ректоры Анастасия Алиясова қазақстандық әріптестерімен қазақстандық-американдық жобаларды жүзеге асыру тәжірибесімен бөлісті. » Инновациялық Еуразия Университеті
» » ИнЕУ ректоры Анастасия Алиясова қазақстандық әріптестерімен қазақстандық-американдық жобаларды жүзеге асыру тәжірибесімен бөлісті.
14 октября 2021

ИнЕУ ректоры Анастасия Алиясова қазақстандық әріптестерімен қазақстандық-американдық жобаларды жүзеге асыру тәжірибесімен бөлісті. Ол Торайғыров университетінде өткен «Жоғары білімді интернационалдандыру: Қазақстан мен АҚШ жоғары оқу орындарының тиімді серіктестігі» тренингінде спикер болды. АҚШ Елшілігі қаржыландыратын өңірлік STEM-білім беруді, әйелдер мен жастар кәсіпкерлігін дамыту жөніндегі ИнЕУ жобалары туралы айтып берді.

Үш күндік тренинг Павлодарда қазақстандық ірі жоғары оқу орындарының басшыларын жинады. АҚШ-та қазақстандық жоғары оқу орындарының топ-менеджерлерін даярлау, Қазақстанға америкалық ғалымдарды тарту, академиялық ұтқырлық бойынша отандық студенттерді шетелде оқыту мәселелері қаралды.

Қатысушыларды: Эмбер Аура, АҚШ-тың Қазақстандағы Елшілігінің мәдениет және білім жөніндегі атташесі, Бану Нарбекова, ҚР Білім және ғылым министрлігінің жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті директорының орынбасары және Павлодар, Алматы және Ақтау жоғары оқу орындарының ректорлары қарсы алды.

«When Cultures Meet» (диалог мәдениеті) негізгі тренингін американдық әріптестер: Сьюзан Стюарт, Susan Stewart and Associates LLC президенті, Рональд Уайли, Resource Exchange International, Inc.Орталық Азия бойынша директоры өткізді.. Жанин Уайли, ұйымның көшбасшылық магистрі, Тынық мұхиты университеті Azuza.

«When Cultures Meet» тренингі қатысушыларға екі немесе одан да көп мәдениеттердің өзара іс-қимылы кезінде туындайтын мүмкіндіктерді барынша пайдалануға үйретті. Торайғыров университетінің әріптестері АҚШ үкіметінің алмасу бағдарламаларын ұсынды: Фулбрайт, ELF, APS, шағын гранттар.

Барлық осы білім қоры қатысушы университеттерге американдық әріптестерімен өзара әрекеттесуді дамытуға, бәсекеге қабілеттілігін арттыруға, ең бастысы студенттеріне әлемдік еңбек нарығында сұранысқа ие өзекті білім беруге көмектеседі.

ИнЕУ баспасөз қызметі