Дуальды оқыту-заманауи білім берудің негізі! » Инновациялық Еуразия Университеті
» » Дуальды оқыту-заманауи білім берудің негізі!
27 января 2021

Дуальды оқыту-заманауи білім берудің негізі!

ИнЕУ-дегі «Diarkaz» жобасының жетекшісі, академиялық жұмыс жөніндегі проректор Қадырова Ақмарал Сатбекқызы «Ertis» телеарнасының, «Сарыарқа Самалы» газетінің тілшілерімен кездесіп, «HALYQ RADIOSY» тікелей эфиріне қатысты.

2020 жылдың басынан бастап Инновациялық Еуразия университеті Қостанай ( М. Дулатов атындағы ҚИнЭУ) және Батыс Қазақстан облысы (Жәңгір хан атындағы БҚАТУ), сондай-ақ Сербия, Германия және Австрияның үш еуропалық ЖОО қатысатын «Қазақстандағы өнеркәсіптік автоматтандыру және робототехника үшін дуалды білім беру / DIARKAZ» халықаралық білім беру жобасының қатысушысы болды. Басты мақсат-өндірісте жұмыс істеудің негізгі дағдылары қалыптасқан білікті және сауатты түлектерді даярлау.

Журналистермен кездесулерде дуальды оқытуды сапалы ұйымдастыру мәселелері қарастырылды: Павлодар облысының кәсіпорындарында практика үшін студенттерді іріктеу қалай өтуде, дуальды оқыту бойынша тағылымдамадан өтушілерді қандай жұмысшы кәсіптері бойынша даярлау жүргізілуде және кәсіпорын мен білім беру ұйымы қандай іріктеу критерийлерін бекітеді. Ақмарал Сатбекқызы дуальды оқытудың басымдығы неде екенін егжей-тегжейлі айтып берді, студенттер практикадан өте алатын кәсіпорындарды атады және жобаны іске асыру барысында туындайтын қиындықтармен бөлісті.

Халықаралық Университеттердің ынтымақтастығы экономикалық және әлеуметтік даму мақсаттарына қол жеткізу үшін қажетті адами және инфрақұрылымдық әлеуетті жаңғыртуға негіз береді. Осылайша, жақын арада аймақ уақыт сұранысына жауап беретін жаңа буынның білікті мамандарымен толықтырылады.

ИнЕУ баспасөз қызметі
(pavlodartv.kz сайтының ақпараты бойынша)