» » «KazInterPower-2019» энергетика және электротехника бойынша жабдықтар мен технологиялардың 8-ші халықаралық көрмесі
30 мая 2019

IMG 450228-29 мамырда Павлодар қаласында Қазақстан Республикасының Үкіметі, Павлодар облысы Кәсіпкерлер палатасы, Қазақстан электр энергетикалық қауымдастығы, "Қазақстан Республикасының электр энергетикасы және энергетика институты" АҚ, Свердлов облысы МБМ "Н.И.Данилов ат. Энергияны үнемдеу институты" (Ресей) қолдауымен "KazInterPower-2019" энергетика және электротехника бойынша 8-ші Халықаралық көрмесі өтті.

Іс-шараға Қазақстан Республикасының энергетикалық, тау-кен металлургиялық кешенінің негізгі кәсіпорындары, сондай-ақ алыс және жақын шет елдерден осы салалар үшін жетекші жабдықтарды өндірушілер қатысып, жаңа жабдықтарды, технологияларды және құралдарды таныстырды. Аталмыш жобаның негізгі мақсаты «АНГСТРЭС» сандық электротехникалық зертханасы болды: адам факторының өлшеу процесіне әсерін азайту, сондай-ақ 0,4, 6, 10, 20, 35 кВ кез-келген оқшаулау түрімен, сондай-ақ қосалқы станциялардың сынау жабдығымен жабдықталған.
«KazInterPower-2019» көрмесінде Аққу-Энерго (Қазақстан) компаниясы әлемге әйгілі «Alcad» маркалы никель-кадмий батареяларының үлгілері, сондай-ақ Sonnenschein A412, A512 батареялары, Marathon, Sonnenschein батареялары, классикалық сериялы батареялар, Ventura аккумуляторлары, B.B.Battery, Lитий Tadiran ионды батареялары үлгілері ұсынылды.
ТЕХНОАС-СК (Ресей) компаниясы ізденіс-диагностикалық жабдықтардың жаңасын ұсынды. Электроприбор (Ресей) компаниясы қуат көзсіз жұмыс істейтін цифрлық щитті құрылғыларды көрсетті; қоршаған ортаны +80 градусқа Цельции кезінде жұмыс істейтін өнеркәсіптік жарық шамдар да ұысынылды.
IMG 4493 IMG 4497

IMG 4499 IMG 4500

IMG 4501 IMG 4505

IMG 4506 IMG 4507
Ашылу күнінде дөңгелек үстел үстінде келесі тақырыптар ұсынылды: энергетика мен коммуналдық шаруашылықтың сандық трансформациясы, ақылды қала - 2019 ж. Және басқалар. Ұйымдастырушы: Свердлов облысының мемлекеттік бюджеттік мекемесі "Н.И.Данилов ат. энергияны үнемдеу институты" (Ресей). Іс-шара қалалық басқарудың тиімділігін арттыру, қала инфрақұрылымына инновациялық цифрлық және инженерлік шешімдерді енгізу арқылы қалаларда өмір сүрудің тартымдылығы мен жайлылығын жақсартуға арналған құралдарды ұсынды, аймақтық тәжірибе ұсынылды және «Умный город» типтік проблемалары, шектеулері мен стандарттары қарастырылды.
  Бөлмелерде табиғи жарықтандыру мүмкіндіктеріне ерекше көзқарас жеңіл бағыттаушы жабдықтарға арналған. Өнертабыстың мәні жасанды жарықтандыруды табиғи болмауымен ауыстыру болды. Жарық бағыттағыштар табиғи жарықты әйнек күмбез арқылы жинап, оны жұқа қабатталған алюминий түтігінің бетінен көрсетеді. Нəтижесінде жарық диффузор арқылы бөлінеді. Осындай жарықтандырудың артықшылығы дереу көрінеді! Технология энергияны тұтынуды қажет етпейді, жылдам өтеледі, бөлмені пайдалы табиғи жарықпен жарықтандырады. Дегенмен, жабдық тек жарық болған кезде ғана жұмыс істейді, яғни күн ішінде және әр диффузор үшін күмбезді қажет етеді.
Көптеген компаниялардың өкілдері өз өнертабыстарын және келушілерге жаңа технологияларды көрсетті. Мысалы, қозғалтқышты теңестірудің вибродиагностикасын бақылап, арнайы әзірленген бағдарламалық жасақтама арқылы қозғалтқыш бөліктерінде ақаулықты анықтауды қамтамасыз еттік, электр станциясында жұмыс істеген кезде тікелей көрсетілді немесе бірнеше доғаға, силикондарды резеңкеден оқшаулауға және түрлі жылдамдықты және оқшаулағыштарға немесе тіректерге орнату орындары. Сондай-ақ, көрме құрылғыларының арасында "Патент-Будль" науқанымен сатылған және тексерілген осциллографтар да бар.

"Энергетика және металлургия" кафедрасы

Жалмагамбетова У.К.