Жыл қорытындылары! » Инновациялық Еуразия Университеті
» » Жыл қорытындылары!
30 декабря 2020

Жыл қорытындылары!

Құрметті Инновациялық Еуразия университетінің оқытушылары, қызметкерлері, студенттері, түлектері мен серіктестері! Сонымен, 2020 жыл тарих игілігіне айналуда. Жаңа болашақ табалдырығында барлығы тілек тілейді. Біз де ерекшелік емеспіз, өткен жылғы нәтижелерді қорытындылап, жаңа мақсаттар қойып жатырмыз.

Өткен жылы ИнЕУ-дің өмірі оның барлық алуан түрлілігімен инновацияларды генерациялауға және оларды кадрлармен қамтамасыз етуге бағытталған қазіргі заманғы көп бейінді өңірлік университет ретінде ИнЕУ-дің ғылыми-білім беру әлеуетін нығайту стратегиясымен айқындалды.

Мемлекеттік даму бағдарламалары мен ішкі стратегиялық құжаттарға сүйене отырып, ИнЕУ QS, Webometrics халықаралық рейтингісінде ұсынылған. Бұдан басқа, университет білім беру сапасын қамтамасыз ету жөніндегі қазақстандық тәуелсіз агенттікте және Ұлттық аккредиттеу және рейтинг агенттігінде бакалавриаттың 27 білім беру бағдарламасын, 13 магистратураны және PhD докторантураның 1 бағдарламасын институционалдық және мамандандырылған аккредиттеуден сәтті өтті, оның ішінде 5 бакалавриат бағдарламасы және 3 магистратура 2020 жылы 5 жылға аккредиттелді, бұл ең жоғары ықтимал нәтиже болып табылады. Сондай-ақ, 2020 жылы ЖОО "Атамекен" ҰКП өткізген білім беру бағдарламаларының рейтингісіне қатысты, оның 7-уі 17 білім беру бағдарламасының жоғарғы жағында. Көп бейінді жоғары оқу орындарының институционалдық рейтингінде ИнЕУ БСҚА (НАОКО) нұсқасы бойынша 12-орын алады, білім беру бағдарламаларының рейтингінде 10 білім беру бағдарламасының ішінен 9 бағдарлама елдегі ең үздік 10 бағдарламаға кіреді.

Өтіп бара жатқан жыл күнтізбесі ЖОО қызметінің көптеген бағыттары бойынша маңызды стратегиялық шешімдердің «қызыл желегімен» астасқан.

Бұл бакалавриаттың (Спорт және допингке қарсы қамтамасыз ету, Жобаларды басқару, ландшафтық дизайн, кәсіпорындардың, ұйымдар мен мекемелердің электр жабдықтары мен электр шаруашылығы, өндірістік процестердің технологиялық жабдықтары, Стандарттау, сертификаттау және метрологиялық қамтамасыз ету; Автоматтандыру және робототехника) және магистратураның (Лингвистика, адам ресурстарын басқару; өңір үшін басқарушылық іскерлік әкімшілік (EMBA), іскерлік әкімшілік (MBA) бірегей білім беру бағдарламаларының портфелін толтыру. Білім беру қызметтерінің өзектілігі мен сапасының айқын дәлелі жоғары оқу орны түлектерінің оқуды бітіргеннен кейінгі бірінші жылы жұмысқа орналасу көрсеткіші болып табылады, БЖЗҚ мәліметтері бойынша бұл көрсеткіш 91% - ды құрады.

Бұл Еуропалық Одақ (Erasmus+), АҚШ Мемлекеттік департаменті желісі бойынша 6 халықаралық ғылыми-білім беру және жалпы сомасы 120 млн.теңгеден астам сомаға ҚР БҒМ Ғылым Комитетінің гранттық қаржыландыруының екі жобасын орындау болып табылады. ЖОО базасында Павлодар қаласының мектептері үшін STEM оқытудың өңірлік хабы құрылды.

2020 жыл онлайн оқыту, оқыту контентін әзірлеу, онлайн ғылыми конференциялар, вебинарлар мен конкурстар өткізу саласына белсенді кіріскен жыл ретінде есте қалады. Сандық форматтағы өмір университет ғалымдарына 307 ғылыми жұмыс жариялауға кедергі болмады, олардың 18–і Scopus және Web of Science жоғары рейтингтік шетелдік ғылыми деректер базасына кіреді, 76 – сы басқа шетелдік басылымдарда, 59–ы БҒСБК тізбесіне кіретін басылымдарда, 41-і «Вестник ИнЕУ» ғылыми журналында, 129-ы басқа қазақстандық басылымдарда.

Пандемия жағдайына қарамастан, Инновациялық Еуразия университетінің студенттері, магистранттары, докторанттары, профессорлық-оқытушылық құрамы ішкі және сыртқы академиялық ұтқырлық бағдарламаларына, ғылыми тағылымдамаларға қатысып, қашықтықтан оқыту форматына еш қиындықсыз өте алды.

ИнЕУ 5 жыл бойы ERG-дің «Кәсіпкерлік университеттерді дамыту» жобасының қатысушысы болып табылады, бұл білім алушылардың студенттік стартаптарын, тіпті Америка Құрама Штаттарында серіктестік байланыстар орнату мүмкіндігімен дамытуға мүмкіндік береді.

Және тағы басқалар.....

Әрине, осы жылы бұрын-соңды болмаған тез өзгеретін әлемнің жаһандық сын-тегеуріндерінен туындаған ұйымдастырушылық-басқарушылық сипаттағы шешімдер де «ерекше» болып отыр. Жалпы алғанда, ескі жылды ИнЕУ тобының басшылығымен жаңа басқару тобын 2021 жылға қажетті серпінмен қамтамасыз ете алатын трамплин деп санауға болады, ол өте маңызды болуға уәде береді.

Егер артқа қарасақ, біз көп нәрсені жасадық, көп нәрсені жасай алдық. Инновациялық Еуразия университеті өзінің табыстарымен бірінші кезекте барлығыңызға, әрқайсыңызға міндетті. Біздің ұйымшылдығымыз, білім берудің жоғары сапасына жалпы назар аударуымыз және жаңа жетістіктеріміз ИнЕУ-дің Жоғары реномасын еліміздің жетекші көпбейінді университеттерінің бірі ретінде сақтауға және нығайтуға көмектеседі. Өткеннің тәжірибесімен қаруланып, әлі көп нәрсе істеу керек, ал ИнЕУ тобында бір ғана болжам болуы мүмкін – оптимистік! Алдағы жаңа сынақтарға қарамастан, жаңа 2021 жылы біз армандайтын барлық нәрсе міндетті түрде орындалатынына сенімді бола аламыз!

Алдағы жыл жарқын, жомарт және берекелі болсын! Ол әрқайсыңызға адамға бақыт үшін қажет нәрсенің бәрін әкелсін: туған ошақтың жылуын, бейбітшілік, жақындардың, достар мен әріптестердің сүйіспеншілігі мен назарын, мықты денсаулық, басқа жұмыстар мен жетістіктер үшін күш пен қуат!

Жаңа жыл құтты болсын, достар!

ИнЕУ Консорциумының басшылығы