ИнЕУ басшылығы «Серпін» жобасының түлектерімен кездесті » Инновациялық Еуразия Университеті
» » ИнЕУ басшылығы «Серпін» жобасының түлектерімен кездесті
25 июня 2021

ИнЕУ басшылығы «Серпін» жобасының түлектерімен кездесті

Барлығы, 20 «Серпіндіктер» альма-матерді бітіріп шығады. Олардың әрқайсысы үшін сұрақ туындады - бұдан әрі не болады? Еліміздің оңтүстік өңірлерінен келген студенттердің ой-пікірлерін Инновациялық Еуразия университетінің Бақылау кеңесінің төрағасы Шыңғыс Мәкенов, ЖОО вице-президенті Ақерке Абылайхан, ректоры Анастасия Алиясова сейілтуге тырысты.

Кездесуге Павлодар облысының жұмыспен қамту орталығының көші-қон бөлімінің бастығы Меруерт Есембаева, Түркістан қаласының туристерге қызмет көрсету орталығының директоры Ерасыл Төлебаев қатысты. ИнЕУ Президенті жиналғандарға жүгінді.

- Павлодарда Сіздерге жайлы тұру үшін барлық қажетті жағдайларды жасауға дайынбыз. Біздің ЖОО серіктестерінің қатарында біздің студенттерге жұмыс ұсынуға дайын қаланың ірі кәсіпорындары бар. Төрт жыл бойы оқыған кезде Сендер солтүстіктің ауа-райының ерекшеліктеріне үйреніп, жаңа достар тапқаныңызға сенімдімін, сондықтан менің ойымша, бұл Сіздер үшін енді басталған, Табысқа жету жолдары деп есептеймін - деді Инновациялық Еуразия университетінің вице-президенті Ақерке Абылайхан.

Айта кету керек, «Серпін» бағдарламасы бойынша білім беру грантының иегерлері оқуын аяқтап, мамандығы бойынша олар босатылған аймақта үш жыл жұмыс істеуі керек. ЖОО — ның міндеті - оңтүстік өңірлерден диплом алған мамандарды жұмысқа орналастыру.

- Сіздер осы жерде қалсаңыздар, біздің университет сіздер үшін альма-матер ретінде түрлі мүмкіндіктер беретінін түсінулеріңіз керек. Бүгінгі таңда бізде олар көп. Сіз магистратурада, мүмкін докторантурада оқуды жалғастыра аласыз немесе екінші жоғары білім ала аласыз, мүмкін біреу ИнЕУ-де оқытушылық қызметпен айналысқысы келеді. Біз үшін бұл өте маңызды, - деп атап өтті ИнЕУ ректоры Анастасия Алиясова.

Түлектермен олардың жерлесі Түркістан қаласының туристерге қызмет көрсету орталығының директоры Ерасыл Төлебаев әңгімелесті. Павлодар облысында түлектердің одан әрі дамуы үшін мүмкіндіктер мен жағдайлар оны таң қалдырды.

- Оңтүстік өңірлерде инженерлік-техникалық бағыттағы түлектер сұранысқа ие емес, ал Павлодарда сіздер мамандық бойынша жұмыс істеп, жақсы тәжірибе ала аласыздар. Сіздер барлық жағдайды есептеулеріңіз керек: еңбек жағдайларын, еңбекақы, әлеуметтік пакет, ахуалды тиянақты бағалауларыңыз керек, - деді Ерасыл Төлебаев жерлестеріне.

Қазақстан Республикасының Үкіметі «Мәңгілік ел жастары – индустрияға» мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде «Серпін — 2050» әлеуметтік білім беру жобасын қабылдап, іске асырып жатқанын айта кеткен жөн. Ол оңтүстік өңірлердің жастарына Қазақстанның солтүстік, батыс және шығыс өңірлерінде білім алуға нақты мүмкіндіктер береді.

ИнЕУ баспасөз қызметі