ИнЕУ студенттерін Қазақстанның ірі бизнес-алаңында күтеді! » Инновациялық Еуразия Университеті
» » ИнЕУ студенттерін Қазақстанның ірі бизнес-алаңында күтеді!
12 октября 2021

ИнЕУ студенттерін Қазақстанның ірі бизнес-алаңында күтеді!

ИнЕУ студенттерін Қазақстанның ірі бизнес-алаңында күтеді! Бүгін ИнЕУ ректоры Анастасия Алиясова «Павлодар» АЭА-мен ынтымақтастық туралы Меморандумға қол қойды. «Павлодар» арнайы экономикалық аймағы облыс орталығының солтүстігінде орналасқан. Мұнда ірі кәсіпорындар жұмыс істейді және жаңалары салынуда.

Өсіп келе жатқан өнеркәсіпке жас мамандар мен өндірісті ғылыми сүйемелдеу қажет. Сондықтан ЖОО мен АЭА ынтымақтастығы өзара тиімді болады. АЭА металлургия мен мұнай химиясын дамытуға мүдделі. Осы басым бағыттар бойынша білім беру бағдарламалары әзірленеді, жоғары оқу орны ғылымы дамитын болады.

ИнЕУ жастарының ерекше назары. Студенттерді дуалды оқыту, ал түлектерді жұмысқа орналастыру күтіп тұр. Меморандум «Павлодар» АЭА аумағында жаңа өндірістер үшін жоғары және орта буындағы жоғары білікті мамандарды даярлау және қайта даярлау орталықтарын ұйымдастыруды көздейді.

Ғалымдар үшін де жұмыс табылады. Өңірдің экономикалық дамуына бірлескен зерттеулер, шетелдік инвестицияларды тарту, жетекші шетелдік жоғары оқу орындарымен және трансұлттық корпорациялармен өзара іс-қимыл жасау, отандық және халықаралық гранттарды тарту бойынша жұмыс жүргізілетін болады.

Меморандумда бизнес-бастамаларды қолдау жеке жолмен жазылған. Бұл ісін жаңа бастаған кәсіпкерлерді қолдау бойынша бірлескен іс-шаралар (старт-ап жобалар) өткізу. ИнЕУ «Бизнес инкубатор», «Инновациялар мен технологиялардың халықаралық орталығын», «Халықаралық венчурлық қорды» құруға және оның жұмысына қатыса алады.

«Павлодар» арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы» АҚ - Қазақстанның ең ірі бизнес-алаңдарының бірі. Мұнда химия және мұнай химиясы металлургиясының жоғары технологиялық өндірістерін құру үшін инвесторлар үшін ерекше құқықтық режим әрекет етеді.

Суретте ортада тұрған: ИнЕУ ректоры Анастасия Алиясова және «Павлодар» АЭК КБ» АҚ Басқарма төрағасының орынбасары Қайрат Қайыркенов.

ИнЕУ баспасөз қызметі