Мемлекеттік органдар үшін HR-менеджмент » Инновациялық Еуразия Университеті
» » Мемлекеттік органдар үшін HR-менеджмент
26 февраля 2021

Мемлекеттік органдар үшін HR-менеджмент

ИнЕУ аймақтың мемлекеттік органдары үшін халықаралық деңгейдегі HR-менеджерлерді дайындауды ұсынды. Бүгін жоғары оқу орнының бірінші проректоры Анастасия Алиясова Павлодар облысының мемлекеттік қызмет жөніндегі департаментімен онлайн-кездесуге қатысты. Мемлекеттік органдар жүйесін дамыту және кадрларды іріктеу мәселелері талқыланды.

Қазақстанда персоналды басқару саласында кәсіби мамандардың жетіспеушілігі байқалады. Мемлекеттік органдар да ерекшелік емес. Кадрлар бөлімі қызметкерлерінің 46% - ы заңгерлік, 19% - ы экономикалық, 13% - ы педагогикалық білімі бар. 12% гуманитарлық ғылымдар, техниктер және басқалар арасында бөлінеді.

- Стратегиялық менеджмент тәсілдерін ескере отырып, мемлекеттік органдардың кадр қызметтері жұмысының қағаздармен жұмыс істеуден адамдармен жұмыс істеуге көшу қажеттілігі баяғыда пісіп-жетілді, - деп есептейді Анастасия Алиясова. -Сондықтан мемлекеттік органдардың HR-менеджерлері үшін тұрақты жұмыс істейтін алаң құру стратегиялық HR-басқаруға көшу үшін бастапқы нүкте болады.

Мемлекеттік органдардың кадр қызметі қызметкерлерінің біліктілігін арттыру үшін Алиясова 2020 жылы Брюссель университетімен бірлесіп арнайы әзірленген «Master of Human Resource Management» атты ИнЕУ магистрлік бағдарламасын ұсынды.

- Бұл мемлекеттік қызметтің HR-менеджерлеріне арналған жаңа білім беру бағдарламасы Адами ресурстарды тиімді басқару дағдыларын қалыптастыруға, тәуекелдерді ескере отырып, басқарушылық шешімдер қабылдау дағдыларын дамытуға, ұйымның адами ресурстарға қажеттілігін жоспарлауға бағытталған, - дейді Алиясова.

Магистрлік бағдарлама аясында Германия, Греция, Болгария, Қырғызстан, Өзбекстан және Қазақстанның жоғары оқу орындарында тағылымдама (сапар немесе онлайн) көзделген. Барлық кейстер Еуропалық Одақтың сараптамасынан өтті, ал оқытушылар еуропалық жоғары оқу орындарында тағылымдамадан өтті.

Сайып келгенде, кадрларды білікті іріктеу және персоналды басқару мемлекеттік органдар жұмысының тиімділігін арттырады және өңір тұрғындарының экономикасы мен өмір сүру деңгейіне оң әсер етеді.

ИнЕУ баспасөз қызметі