Инновациялық Еуразия университеті Сыбайлас жемқорлыққа қарсы республикалық жазғы мектепке қатысты » Инновациялық Еуразия Университеті
» » Инновациялық Еуразия университеті Сыбайлас жемқорлыққа қарсы республикалық жазғы мектепке қатысты
17 июня 2024

10-14 маусымда Инновациялық Еуразия университеті (ИнЕУ) Баянауыл ұлттық паркінде өткен Сыбайлас жемқорлыққа қарсы республикалық жазғы мектепке қатысты. Іс-шараға 40 жас оқытушы, тәрбие жұмысы жөніндегі бөлім бастықтары және ЖОО мен колледждердің комплаенс-офицерлері қатысты.

БҰҰ, ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің және ҚР Бас прокуратурасының Құқық қорғау органдары академиясының өкілдері сөз сөйледі. Қатысушылар халықаралық деңгейдегі жетекші мамандармен жұмыс істеді, сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатты ілгерілету және жоғары білім берудегі сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін азайту жөніндегі жобаларды таныстырды.

ИнЕУ ТЖӘМЖБ бастығы Л.А.Шоклева іс-шараның жоғары пайдалылығы мен шабыттандыратын атмосферасын атап өтті. Ол мектеп жемқорлықпен күресте біліммен және үздік тәжірибелермен алмасудың тұғырнамасына айналғанын атап өтті. Мемлекеттік мекемелерде ашықтықты қамтамасыз ету үшін блокчейнді пайдалануды қоса алғанда, халықаралық стандарттар мен инновациялық әдістерге ерекше назар аударылды.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы сананы қалыптастыру жас кезден басталуы тиіс, студенттер сыбайлас жемқорлықтың салдарын сыни тұрғыдан ойлап, түсінуі және оның алдын алуға қатысуы тиіс. Мұндай іс-шаралар қатысушылардың хабардарлығы мен кәсіби дағдыларын арттыра отырып, сондай-ақ түрлі мүдделі тараптардың өзара іс-қимылына ықпал ете отырып, негізгі рөл атқарады.

ИнЕУ мұндай бастамаларды жалғастыру сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті күшейтеді және қоғамда осы құбылысқа төзбеушілік мәдениетін қалыптастыруға көмектеседі деп сенеді.