ИнЕУ-де Қазақстан халқының Тілдер күні ауқымды түрде атап өтілуде » Инновациялық Еуразия Университеті
» » ИнЕУ-де Қазақстан халқының Тілдер күні ауқымды түрде атап өтілуде
20 сентября 2021

ИнЕУ-де Қазақстан халқының Тілдер күні ауқымды түрде атап өтілуде

Университетте тілдерге арналған апта жоспарланған. Бұл университеттің барлық қызметкерлері бір-бірімен қазақ тілінде сөйлесуінен басталады. Кем дегенде-бір-бірімен тек қазақ тілінде сөз алмасу. «Қазақша сөйлейік» акциясымен жоғары оқу орнының қабырғасында Қазақстан халқы тілдері күнін мерекелеу басталады.

Қазақстанда түрлі этностардың 100-ден астам өкілдері тұрады. Олардың әрқайсысы бейбітшілік пен келісімді, бір-біріне құрмет пен сыйластық қарым қатынасты ұстанады. Ұлттық құндылықтар мен рухани мәдениетті сақтау — қоғамның басты міндеттерінің бірі, - деп атап өтті акция ұйымдастырушылары.

- Қыркүйек айында Қазақстанда дәстүрлі түрде Қазақстан халқының Тілдері күні атап өтіледі. Мерекенің мақсаты-Қазақстанның көпұлтты халқының тұтастығын сақтау, қазақ тілін дамыту және тарату, балаларды тек өз халқының ғана емес, сондай - ақ еліміздің кең даласында мекендейтіндердің мәдениеті мен дәстүрлерін құрметтеу рухында тәрбиелеу, - дейді ИнЕУ тәрбие жұмысы және әлеуметтік мәселелер басқармасының басшысы Анап Қайдарова.

Сонымен қатар, елімізде көптілді білім беруді дамытуға ерекше көңіл бөлінеді.

- Тіл-халықтың сан ғасырлық тарихы. Ана тілі жоқ ел мемлекет ретінде өмір сүре алмайды. Әлемдегі кез келген ұлт өзінің ұлттық қадір - қасиетін, мәдениеті мен ана тілін сақтау үшін тәуелсіздікке ұмтылады, сондықтан әрбір мемлекет әрқашан өз ана тілін құрметтеп, қорғады, - дейді ИнЕУ тәрбие жұмысы және әлеуметтік мәселелер басқармасының басшысы Анап Қайдарова.

ИнЕУ-де тілдер күні түрлі іс-шаралар, соның ішінде Ашық диктант өткізу, Бұқар Жырау атындағы мұражайға және Жүсіпбек Аймауытов атындағы Қазақ музыкалық-драма театрына бару жоспарланған.

ИнЕУ баспасөз қызметі