ИнЕУ-дегі STEM-лагерьдің қорытындылары! » Инновациялық Еуразия Университеті
» » ИнЕУ-дегі STEM-лагерьдің қорытындылары!
03 июня 2021

ИнЕУ-дегі STEM-лагерьдің қорытындылары!

Бүгін ИнЕУ-де облыстағы алғашқы жазғы STEM-лагері өз жұмысын аяқтады. Жобаны ИнЕУ АҚШ елшілігінің дипломатиялық миссиясымен бірлесіп жүзеге асырды.

Павлодарлық 30 оқушы үшін мазмұнды оқу бағдарламасы ұйымдастырылды. Оқушылардың 4 күні химия, математика, информатика және робототехника ғылымдарын арнайы дайындалған оқытушылар оқытты.

- Жоба аясында біз павлодар мектептерінің 100 мұғалімін оқыттық. Біз бұл жобаның нәтижесін көріп отырмыз - бұл мектеп оқушылары алған дағдыларды тікелей жүзеге асыру және олар білгендерін іс жүзінде көрсете алды, - деп атап өтті ИнЕУ ректоры Анастасия Алиясова.

STEM — дегі ең функционалды бағыт-математика. Әрине, тәртіп күрделі. Бірақ ИнЕУ қабырғасында жоба қатысушылары көз жеткізді-бұл көңілді және қызықты.

- Біз үшін бұл да үйреншікті емес еді, өйткені STEM форматы-мүлдем өзгеше формат. Пәндер классикалық форматта емес, ойын түрінде және симбиозда оқытылады, яғни STEM-бұл төрт негізгі бағыттың бірлестігі: ғылым, инженерия, Информатика және математика, - деді ИнЕУ «Энергетика, металлургия және ақпараттық технологиялар» кафедрасының аға оқытушысы Мунира Бокаева.

- Мен жаңа адамдармен сөйлесуді үйрендім, өйткені бізді ешкім білмейтін топтарға араластырды. Сізді басқалармен араласуға мәжбүр еткен ортаның арқасында мен жақсы адамдармен таныстым және командада жұмыс істеуді үйрендім, - дейді студент Әмірхан Жексенбай.

ИнЕУ-де мұндай қосымша білім беру балаларды ғылыми жаңалықтарға және техникалық мамандықтарды игеруге итермелейді деп сенеді. Павлодар облысы үшін бұл әсіресе өзекті. Айта кету керек, қыркүйек айында ИнЕУ базасында STEM-зертханасы ашылады. Университет үлкен жоспарлар құруда.

«Ирбис» телекомпаниясының репортажы