ИнЕУ STEM-зертханасы қандай болады? » Инновациялық Еуразия Университеті
» » ИнЕУ STEM-зертханасы қандай болады?
19 мая 2021

ИнЕУ STEM-зертханасы қандай болады?

Бүгін ИнЕУ өкілдері Қазақстандағы STEM – білім берудің басты танымал етушісі және оқыту жабдықтарын жеткізуші-Алматы қаласындағы «STEM Academia» ЖШС-мен ынтымақтастықты талқылады.

STEM-бұл жоғары сынып оқушылары мен колледж оқушыларын техникалық мамандықтарға тарту үшін ғылым, технологиялар, инжиниринг және математика саласында қосымша білім беру.

ИнЕУ Павлодар облысында STEM-білім беруді ұйымдастыру бойынша АҚШ Елшілігінің грантын жеңіп алды. Университетте заманауи STEM-зертхана құрылады, онда бүкіл өңірдің мектеп педагогтары мен ИнЕУ консорциумының студенттері білім алатын болады. STEM Academia директоры Мағжан Қыстаубаев өз фирмасының қызметтері мен жетістіктері туралы айтып берді. Steam Academia @stem_academia-бұл білім беру саласында инновацияларды құратын және енгізетін халықаралық ғылыми-өндірістік орталық. Жаңа оқу жабдықтарымен жабдықталған дайын STEM-сыныптарын жеткізеді.

Бұл робототехника жиынтықтары, виртуалды және кеңейтілген шындық тренажерлері, 3D принтерлер, сандық басқарылатын лазерлік және токарлық станоктар, бағдарламалық жасақтама, нақты ғылымдар, мехатроника, бағдарламалау және тағы басқалар.

Осыған ұқсас сыныптар Қазақстан мен Ресейдің көптеген мектептері мен жоғары оқу орындарында бар. ИнЕУ үшін біздің өнеркәсіптік аймақта сұранысқа ие мамандарды даярлауға бағытталған арнайы шешім дайындалады.

Мағжан Қыстаубаев – «STEM Academia» ЖШС негізін қалаушылардың бірі және директоры. АҚШ Пенсильвания Мемлекеттік Университетінің ядролық инженерия мамандығы бойынша түлегі. Ұлыбритания, Лидс университетінің математика факультетінде оқыды. Назарбаев Университетін бітірген-физика саласындағы ғылым магистрі. Ол АҚШ-тың астрономдар қауымдастығының журналында гамма-сәулелік жарылыстарды Өлшеу туралы мақала жариялады. Нобель сыйлығының лауреаты Джордж Смуттың жетекшілігімен диссертация қорғады, Беркли университеті, АҚШ.

ИнЕУ баспасөз қызметі