Сіздерді ИнЕУ оқытушысы және экология саласындағы сарапшы Ақан Өмірбектің «Қозы-Көрпеш – Баян Сұлу: любовь двух сердец» кітабының тұсаукесеріне шақырамыз! » Инновациялық Еуразия Университеті
» » Сіздерді ИнЕУ оқытушысы және экология саласындағы сарапшы Ақан Өмірбектің «Қозы-Көрпеш – Баян Сұлу: любовь двух сердец» кітабының тұсаукесеріне шақырамыз!
03 февраля 2022

Құрметті павлодарлықтар, қазақ тарихының, мәдениеті мен поэзиясының жанашырлары!
Автор ертегі элементтерін алып тастап, екі ғашық туралы белгілі қазақ эпосының шынайы нұсқасын жасады.

Тұсаукесер өтеді:
4 ақпан сағ 11:00 де
ИнЕУ-дің ғылыми кітапханасында
М.Горький көшесі, 120/2 мекенжайы бойынша.
Ахан Өмірбек адя Замалька деген бүркеншік атпен жазады. Ол «Жолдас N», «сары аула әндері», «бридж клубының отырысы», сондай-ақ сыншылар жоғары бағалаған әндер мен өлеңдер жинағының авторы.
– «Қозы Көрпеш-Баян Сұлу» трагедиясының бірнеше нұсқасы бар. - Ақан Өмірбек. - Бірақ барлық алдыңғы нұсқаларда ертегі мотивтері өте көп. Ал мен шынайы емес бөлшектерді алып тастап, тек адами себептерді қалдырдым.
Кітап толығымен безендіруден бастап, иллюстрацияларға дейін Инновациялық Еуразия университетінде жасалған.
– Біздің университетте тек оқытушылар, ғалымдар ғана емес, нағыз таланттар жұмыс істейтіні өте қуантады, - деді ИнЕУ ректоры Анастасия Алиясова. - Кітапты университет баспасынан таратты, бұл біздің идеялық, жобалармен және шығармашылық жоспарлары бар адамдарға әрдайым қолдау көрсететінімізді білдіреді.
Бұған дейін Павлодар қаласының Балалар көркемсурет мектебінің оқушылары Адя Замальктың "Қозы-Көрпеш – Баян-сұлу: екі жүректің махаббаты"пьесасы бойынша ежелгі қазақ халық аңыздарының желісі бойынша иллюстрациялар салған.

@pavlodarnews.kz материалдары бойынша
Тілші, ИнЕУ түлегі