Рухани жаңғыру бағдарламасының құндылықтарын насихаттаймыз! » Инновациялық Еуразия Университеті
» » Рухани жаңғыру бағдарламасының құндылықтарын насихаттаймыз!
10 декабря 2020

Рухани жаңғыру бағдарламасының құндылықтарын насихаттаймыз!

«Өнеркәсіптік инжиниринг және дизайн» кафедрасында «Абай Құнанбаев. Шығармашылығы және өмір жолы» тақырыбында жалпы кураторлық сағат өтті. Кездесу ИнЕУ-де қабылданған Рухани жаңғыру ұлттық бағдарламасының құндылықтарын жастар арасында ілгерілету тұжырымдамасын іске асыру шеңберінде ZOOM платформасының көмегімен онлайн режимде өтті.

Профессор Татьяна Игоревна Урюмцева студенттерге Абай Құнанбаев туралы ұлы қазақ ақыны және прозаигі ретінде ғана емес, ең алдымен, өз жерінің ұлы, оны шын жүректен жақсы көретін, қайғы-қасіретке душар болған және музаға (шабытқа) қызмет ету арқылы өз өмірін туған халқының рухани дамуына арнаған ұлы ретінде айтып берді. Бұл үлес, оны асыра бағалау мүмкін емес. Классик осылайша өз халқын әлемдік мәдениеттің қазынасына жақындатты, ал Еуропа Қазақстан туралы білді.

Татьяна Игоревна Урюмцеваға танымдық кураторлық сағаты үшін, сондай-ақ студенттерге осы іс-шараға белсенді қатысқаны үшін Алғыс білдіреміз.

ИнЕУ баспасөз қызметі
(«Өнеркәсіптік инжиниринг және дизайн» кафедрасының профессоры
Т.И. Урюмцеваның ақпараты бойынша)