Ғалымдар СOVID-19 қарсы » Инновациялық Еуразия Университеті
» » Ғалымдар СOVID-19 қарсы
09 июля 2020

Ғалымдар СOVID-19 қарсы

ИнЕУ ректоры Б. А. Жетпісбаева және ғалымдары «Халық арасында коронавирустық инфекцияның таралуына жол бермеу» атты on-line дөңгелек үстелге қатысты.

2020 жылдың 8 шілдесінде Павлодар қаласының ғылыми қоғамының қатысуымен on-line дөңгелек үстел өтті. Әкімдіктің қолдауымен павлодарлық үш жоғары оқу орнының ректорлары мен ғалымдары COVID-19-бен күрес шараларын халыққа түсіндіру үшін өз күш-жігерін біріктірді.

Бұл іс-шараға педагогика ғылымдарының докторы, профессор Жетпісбаева Б. А., педагогика ғылымдарының профессоры бірінші проректор Сырымбетова Л. С. және вирусолог-профессор Никитин Е. Б. қатысты.

Дөңгелек үстелге қатысушыларды құттықтай отырып, ректор Б. А. Жетпісбаева біздің ғалымдардың сөз сөйлеу проблематикасын жариялады: «Шынында да, бүгінгі таңда Қазақстанда күрделі эпидемиологиялық жағдай қалыптасты. Біздің Үкіметтің жүйелі шараларына қарамастан, вирус таралуда. Осы тұрғыда БАҚ-та осы вирустың табиғаты мен оның өлім-жітімі туралы жеткілікті қарама-қайшы ақпарат пайда болады. Бұл халықтың әлеуметтік әл-ауқатына теріс әсер етеді, ол көбінесе жалған және, әдетте, қорқынышты ақпараттың құрбаны болады. Сондықтан біз COVID-19 туралы аңыздар мен шындықты бөліп, халықты бағыттауымыз керек. Бұл проблеманың басқа аспектісі халықтың психологиялық денсаулығын сақтаумен тығыз байланысты. Жағдайды дұрыс бағалауға, жалған ақпаратқа қарсы тұруға және үрейленбеуге қабілетті барабар ұжымдық сана қалыптастыру қажет. Инновациялық Еуразия университеті ғалымдарының баяндамалары осы мәселеге арналады».

Дөңгелек үстел Павлодар облысы әкімдігінің Жол картасына енгізілген COVID-19 қарсы күрес шаралары туралы халық арасында түсіндіру жұмыстарын жүргізу бойынша іс-шаралар сериясын бастады.

Инновациялық Еуразия университетінің ұжымы Павлодар облысы әкімдігінің осы маңызды бастамасын жүзеге асыруға белсенді қатысады.

ИнЕУ баспасөз қызметі