» » Жаппай диктант-2019!
15 апреля 2019

Жаппай диктант-2019!

WX ov1DE8WoИнЕУ Павлодар қаласының тұрғындарымен бірге дұрыс жазуға арналған «Жаппай диктант» жаһандық білім беру акциясына қатысты.

Біздің университет әлем бойынша  ашылған 3100 алаңдардың бірі болып саналды. "Жаппай диктант" білім беру жобасы әлемнң 6 континентінің 19 уақыт белдеуін қамтыды. ИнЕУ-ге сауаттылығын тексеру үшін шамамен 150 адам келді. «Жаппай диктанттың» мәтіні Горький мен Толстойдың өмірі туралы сенсациялық кітаптардың авторы, журналист, сыншы, Павел Бассинский жазды.
«Жаппай диктант» - бұл әркім үшін ерікті диктация түрінде жыл сайынғы білім беру шарасы. Оның мақсаты әрбір адам үшін сауатты болуы маңызды екенін көрсету. Кез келген адам жасына, жынысына, біліміне, дініне, кәсібіне, отбасылық жағдайына, мүдделері мен саяси көзқарасына қарамастан жазуға қатыса алады.
Павлодар 2014 жылдан қатысып келеді. Біздің қаламыздың қатысушылары ғана емес, сондай-ақ үздік оқушылар саны да ерекшеленеді. Павлодарда Елена Вайберттің Жаппай диктант бес мәрте жоғары лауазымды тұлғасы пайда болды, ол біздің қаламыздың, Қазақстан мен тіпті әлемнің рекордын қойды. Айтпақшы, Елена Валентиновна ИнЕУ-де бесінші титулын иеленді. Бұл жолы ол акцияны ұйымдастырушы болды.
Павлодарда «жаппай диктант» жүздеген азаматтарды біріктірді. Акцияға оқушылар, студенттер, жұмысшы жастар ғана емес, сондай-ақ журналистер, шығармашылық интеллигенция және қаланың беделді тұрғындары да қатысады. Былтырғы жылы бес алаңда атақты адамдар, соның ішінде облыстық драма театрының актрисасы тудырды. А.П. Чехов Халима Хазиева. Биылғы жылы Халима Ахметсултанқызы университетте диктатор болуға келісті, ол үшін үлкен рахмет! Диктанттан кейін өз оқушыларының кішігірім көрінісіне алғысымыз шексіз.
bF40wxngoic bzTNRCR2Tc8

JhpSfXa4cAw mlAIgsGS69c

Pb4QcNog0JM SPuVTRSCnCc

U O5d9UXw8Q z1qY8pLbBo4

XLirwOgFHHo
ИнЕУ-ден басқа «Жаппай диктантқа»  ПМПУ (диктатор)-филолог, мұғалімдр еңбегінің ардагері Людмила Костикова), облыстық кітапханада (филолог, ИнЕУ оқытушысы)  облыстық кітапхана, филолог, ИнЕУ оқытушысы, ақын Илья Приходченко), сондай-ақ Достық үйінде (педагог, музыкант, ақын Людмила Бевз) және «Некафе» кафесінде (журналист, Павье Александр Вервекиннің директоры).
Павлодар мектептерінің мұғалімдеріне «Жаппй диктант» ұйымдастыруға көмек көрсеткендері үшін үлкен алғысымызды білдіреміз! Олар тәжірибелі мектеп мұғалімдері - филологтар, олардың көпшілігі - ардагерлер, олар жыл сайын өздерінің әдеттегі жұмысына қуанышпен оралады. Сондай-ақ, диктант ИнЕУ-дің бизнес, білім және құқық факультетінің қызметкерлері мен біздің еріктілеріміздің үйлесімді жұмысының арқасында өтті.
Біраз уақыттан кейін нәтижелер туралы есеп береміз. Қатысушылардан егжей-тегжейлі фоторепортажды және пікірлерді жібере отырып. Біз Павлодар қаласы біздің қаламыздың сауатты қаласы екенін тағы бір рет көрсеткеніне сенімдіміз.

ИнЕУ-дің баспасөз қызметі