InEU Garden » Инновациялық Еуразия Университеті
06 мая 2021

InEU Garden

Бүгін ИнЕУ жасыл желектерді отырғызу бойынша экологиялық акцияны қолдады. Университет аумағында нағыз тоғай құрылды. Экологиялық дәстүр ұмытылмайды. ИнЕУ флорасы үнемі ағаштардың, бұталардың жаңа түрлерімен толықтырылады.

Бұл жолы университет аумағында шетен жөкесі мен қайыңнан жасыл ағаш қоршау (хеджирлеу) жасалады. Елуге жуық көшет. Әр ағашта оны отырғызған адамның аты бар. Акцияға университеттің Қамқоршылық кеңесі, жұмыс берушілер мен серіктестер қатысады. Жаңа аллеяға InEU Garden атауы берілді.

- Біздің саябақ өсіп келеді. Ормандар – бұл біздің планетамыздың өкпесі деп бекер айтылмаған болар. Бұл шынымен де солай, - дейді ИнЕУ инженерлік-технологиялық факультетінің деканы Александр Свидерский. - Өсімдіктердің орасан зор массивтері айналадағы барлық тіршілік иелерін оттегімен қамтамасыз етеді, сондықтан мұндай экологиялық акциялар бұрынғыдан да маңызды деп санаймын. Біріншіден, бұл болашақ ұрпаққа қамқорлық.

ИнЕУ аумағында жүздеген ағаштардың, жиырмадан астам түрлері өсіп келеді. Демек, -тыныштық пен үйлесімділік атмосферасы осыдан деуге болады. Мұны университет студенттері бірнеше рет атап өтті.

Айта кету керек, ИнЕУ-де экологиялық мәселелерге ерекше назар аударылады. Бұл жерде қоршаған ортаны бүгіннің өзінде қорғау қажеттігін түсінеді.

ИнЕУ баспасөз қызметі