Құрметті әріптестер, студенттер! » Инновациялық Еуразия Университеті
» » Құрметті әріптестер, студенттер!
14 мая 2020

Құрметті әріптестер, студенттер!

«Атамекен» Ұлттық Кәсіпкерлер палатасы ҚР БҒМ тапсырысы бойынша Қазақстанның жоғары оқу орындарының білім беру бағдарламаларының рейтингін құрды https://atameken.kz/ru/university_ratings. Оның негізіне үш параметрді талдау нәтижелері енгізілді: түлектердің жұмысқа орналасу деңгейі, жұмыс іздеу ұзақтығы және орташа жалақы. Талдау барысында білім беру бағдарламаларының сараптамалық бағасы және ЖОО түлектерінің жетістіктері ескерілді.

Біздің университет 22 білім беру бағдарламасымен таныстырылды, оның ішінде 14 жоғары сараптамалық баға алды.

Осылайша, біздің 10 білім беру бағдарламаларымыз отандық еңбек нарығында сұранысқа ие бірінші ондыққа енді. Көбінесе бұл инженерлік бейіндегі бағдарламалар:

Стандарттау және сертификаттау: 24 ЖОО арасында 4 орын
    Технологиялық машиналар мен жабдықтар: 18 ЖОО арасында 5 орын
    Азық-түлік өнімдерінің технологиясы: 11 ЖОО арасында 5 орын
    Электр энергетикасы: 28 ЖОО арасында 6 орын
    Мал шаруашылығының өндірістік өнімдерінің технологиясы: 11 ЖОО арасында 7 орын
    Металлургия: 10 ЖОО арасында 7 орын
    Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы: 9 ЖОО арасында 7 орын
    Жылу энергетикасы: 13 ЖОО арасында 10 орын

Қазақстанның 35 жоғары оқу орындарының арасында 1 орын алған «Дизайн» бағдарламамызды ерекше атап өткім келеді. «Журналистика» бағдарламасы жақсы позицияға ие, оған 23 ЖОО арасында 9 орын берілді.
Біздің 14 бағдарлама, соның ішінде аталғандар «жұмыс іздеу ұзақтығы» критерийі шеңберінде жоғары бағаға ие болды. «Атамекен» рейтингінің мәліметтері бойынша, біздің университет түлектерінің 70% - дан 93% - ға дейін ИнЕУ дипломын алғаннан кейін алғашқы үш ай ішінде жұмысқа орналасты:

Стандарттау және сертификаттау – 93,33%
    Технологиялық машиналар мен жабдықтар – 90%
    Электр энергетикасы – 86,67%
    Психология – 84,6%
  •  Дизайн – 83,33%
    Жылу энергетикасы – 83,33%
    Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы – 83,33%
    Азық-түлік өнімдерінің технологиясы – 83,33%
    Шет тілі: екі шет тілі – 82%
    Құрылыс – 81,82%
    Журналистика – 81,25%
    Металлургия – 78,95%
    Қаржы – 78,79%
    Мал шаруашылығының өндірістік өнімдерінің технологиясы – 75%
    Машина жасау – 70%
    Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету – 70%.

«Ветеринарлық санитария» (69%) және «Есеп және аудит» (68%) білім беру бағдарламаларын бітірушілерді жұмысқа орналастыру көрсеткіштері осы мәндерге жақын. Өсу үрдісі сақталған жағдайда бұл бағдарламалар да «Атамекен» рейтингісінде жетекші орынға ие бола алады.
Алынған нәтижелер біздің түлектеріміздің жақсы даярлығын және жұмыс берушілер қоғамдастығында ИнЕУ дипломын мойындағанын куәландырады деп санаймын. Осыған байланысты осы білім беру бағдарламаларын іске асыруға қатысқан оқытушыларға ризашылығымды білдіремін. Біз қол жеткізген жетістігімізге тоқтамай, Инновациялық Еуразия университетінің сыртқы ортадағы позициясын нығайтуды жалғастыратынымызға сенімдімін.

ИнЕУ ректоры, профессор Б.А. Жетпісбаева