BigIdeasMarathon: идеядан бизнеске дейін бір қадам! » Инновациялық Еуразия Университеті
» » BigIdeasMarathon: идеядан бизнеске дейін бір қадам!
28 декабря 2020

BigIdeasMarathon: идеядан бизнеске дейін бір қадам!

BigIdeasMarathon– бұл стартапты нөлден бастауға немесе бұрыннан бар нәрсені тездетуге арналған марафон.

Басталуы: 10 қаңтар, 2020Мәре: 10 сәуір, 2021

Командаларды тіркеудің соңғы мерзімі: 23:59 дейін, 9 қаңтар, 2020

BigIdeasMarathon тіркелу: https://bit.ly/bim2020reg

Үш ай ішінде марафонға қатысушылар өздерінің стартапын, өнімін, қызметін нөлден жасайды немесе жұмыс істеп тұрған стартапты масштабтауға тырысады.

Критерии оценивания:

1. Нақты құнды ұсыныс.Командалар олардың клиенті кім және олар қандай мәселені шешеді, клиентке қандай құндылық беретінін көрсетуі керек.
  2. Сыналған прототип немесе MVP.Командалар өз өнімдерінің немесе қызметтерінің прототипін жасап, пайдаланушыдан немесе клиенттен кері байланыс алуы керек.
  3. Алғашқы расталған 10 (он) сату және алғашқы клиенттер.Командалар өздерінің алғашқы сатылымдарын және алғашқы клиенттерін растай алуы керек.

Ұйымдастырушылар сіздің стартаптың сәттілігін ғана емес, сонымен бірге сіз жіберген қателіктер мен алған сабақтарды да бағалайды.

Менторлар:

• EcoSystemERG әр команда үшін ментор ұсынады. BigideasМarathon тәлімгерлері EcoSystemERG резиденттері мен амбассадорлары, AlmaU кәсіпкерлік және инновациялар мектебінің мұғалімдері, сондай-ақ Impact Lab сарапшылары болады.
  • Өз қалауы бойынша қатысушылар менторлар ретінде өздері оқитын білім беру мекемелерінің оқытушылары мен қызметкерлерін, сондай-ақ қала кәсіпкерлері мен бизнесмендерді тарта алады.
  • Менторлар командалармен аптасына екі рет кездеседі. Кездесулерде менторлар міндеттерге назар аударуға және нәтижелерді өзгертуге көмектесетін болады.

Командаларды қалыптастыру:

• Командалар кем дегенде 2 және ең көбі 4 адамнан тұруы керек.
  • Команданың барлық қатысушылары оқу орындарының студенттері – жобаның резиденттері немесе 2016-2017 оқу жылынан ерте емес оқу орындарының түлектері болуы тиіс.
  • Бір өңір шеңберінде немесе тұтастай республика шеңберінде университетаралық командалар құру құпталады.

Қорытынды презентация:

• Қатысушыларға 2020 жылғы 1 сәуірде 23 сағат 59 минутқа дейін (Астана уақыты бойынша) өз жобасының бейне-тұсаукесерін YouTub-қа жүктеу қажет. Бейне атауында #EcoSystemERG хэштегін және сіздің командаңыздың атын көрсетіңіз.
  • Бейне ұзақтығы ең көбі 3 минут. Видеода бағалау критерийлерінде көрсетілген Үш тармақ ашылуы керек. Қосымша материалдарға сілтемелерді команданың сауалнамасына қоса беруге болады.
  • Марафонға қатысушылардың жабық телеграм-чатында бейнеге деген көркем сурет пен қосымша материалдар қолжетімді болады.

Марафонның қорытындысы бойынша Сіз Астанада өтетін Entrepreneurial Meetup-қа сапар ұтып ала аласыз.
Үздік командалардың 100 студенті мен кәсіпкерлері ең жақсы нәтиже көрсетіп, entrepreneurial Meetup-те өз университеттерін ұсынуға барады. #EcoSystemERG ұйымдастырушылары тұру және жол жүру шығындарын жабады.

«Студенттік кәсіпкерліктің экожүйесі» жобасы 2017 жылдың наурыз айында ERG (Еуразиялық Топ) компаниясының бастамасымен, Алматы Менеджмент университетімен және Қазақстандағы Тель-Авив Университетінің достар қауымдастығымен серіктестікте іске қосылды. Жоба студенттерге кәсіпкерлікке оқыту мүмкіндігін ұсынады, сондай-ақ оқу орындарының оқытушылары мен қызметкерлерінің дағдылары мен құзыреттерін дамытуда маңызды рөл атқарады.

ИнЕУ баспасөз қызметі
(кәсіпкерлікті және инновацияларды дамыту орталығының директоры З. К. Смағұлованың ақпараты бойынша
Байланыс телефоны: +77017305411, e-mail: dir_crpi@ineu.kzsmagulova1111@mail.ru)