Қажыкен Қабышұлы Қайдаровтың жарқын естелігі » Инновациялық Еуразия Университеті
» » Қажыкен Қабышұлы Қайдаровтың жарқын естелігі
15 февраля 2021

Қажыкен Қабышұлы Қайдаровтың жарқын естелігі

Бүгін ПАУ/ИнЕУ-дің бірінші ректоры Қажыкен Қабышұлы Қайдаровтың туғанына 82 жыл толар еді. Оның басшы ретіндегі таланты мен стратегиялық ойлауы өңірдегі бірінші жеке меншік жоғары оқу орнына білім беру қызметтері нарығында орнығып, халықаралық деңгейдегі биіктерге жетуге көмектесті.

Қажыкен Қабышұлы бүкіл өмірін ғылым мен білімге арнады. Көптеген ризашылық білдірген оқушыларды қалдырды. Қажыкен Қабышұлы адамдарды жақсы көрді және оларға көмектесті. Ол «Ауыл» республикалық партиясын құрудың бастамашысы және оның бірінші басшысы.

Қажыкен Қабышұлы Қайдаров-физика-математика ғылымдарының кандидаты, профессор, Жоғары Мектеп Ғылым Академиясының корреспондент-мүшесі, еңбек ардагері, ҚР Білім беру ісінің үздігі, ҚР Білім беру ісінің құрметті қызметкері.

Қысқаша өмірбаяны:

1939 жылы 15 ақпанда Павлодар облысы Духовницкое ауылында дүниеге келген.

1963 ж. - Новосібір мемлекеттік университетін «механика» мамандығы бойынша бітірді;
1964-Павлодар индустриалды институтының Теориялық механика кафедрасының ассистенті;

1967-ҚазКСР ҒА математика және механика институтының аспиранты;

1970-физика-математика ғылымдарының кандидаты;

1970-1980 - Павлодар индустриялық институтының «Материалдар кедергісі» кафедрасының меңгерушісі;

1972-1973 - Варшава университетінде тағылымдама;

1980-1998 - С. Торайғыров атындағы Павлодар индустриалды институтының оқу ісі жөніндегі проректоры және бірінші проректоры;
1998 ж. - Павлодар университеті/ИнЕУ ректоры; 2004 ж.-ПАУ/ИнЕУ негізгі қызмет жөніндегі вице-президенті.

ИнЕУ-дің 30 жылдығында Қажыкен Қайдаровты құрметпен және ризашылықпен еске аламыз. Ол біздің университеттің берік негізін қалады және оның тарихының бір бөлігі болды. Оны жарқын сағынышпен еске аламыз.

ИнЕУ баспасөз қызметі