ИнЕУ жеңімпаздар үшін!

Опубликовано в: Жаңалықтар

90qKg89c5nAАстанада өткен Startup Weekend-те Инновациялық Еуразия университетінің (ИнЕУ) "QazAqua" командасы екінші орын және 300 мың теңгелік сертификат жеңіп алды. Құттықтаймыз! Жарайсыздар!

Үздік инновациялық жобаға үшкүндік конкурс "Astana Innovations Challenge" қорғауымен өтті. Startup Weekend – бұл әлем бойынша 150 елде қолданылатын және қатысушыларға 3 күн ішінде өз стартабын жұмыс жасатуға көмектесетін халықаралық әдістеме. Астанада өткен іс-шараның мақсаты – қоғамдық тәртіпті сақтау саласында «Қауіпсіз қала», тұрмыстағы, жолдар мен су акваторияларындағы, сондай-ақ төтенше жағдайлар кезіндегі қауіпсіздік мәселелерін шешетін жобаларды жасау.
Қатысушылар 54 сағат ішінде команда жинап, жоба идеясын туғызу және оны таныстыру керек. грантқа өтінім ресімдеуде, қаржыландыру алғанша дейін жобаны алып жүруде, MOST Бизнес-инкубаторының бизнес-ангелдер қауымдастығының мүшелері алдында презентация дайындауда тек үш жеңімпаз ғана қолдау алады.
Биыл 230-дан астам стартаперлер өздерінің қауіпсіз қала жобаларын ұсынуды шешкен, олардың ішінен 11-і финалға шығып, 3 команда жүлделі орын алды.

ImsmxECf QAWNTHha-4aXM

ИнЕУ-дің "Qaz Aqua" командасында Мейрамбек Байсекенов, Адиль Тактаулов, Елдос Сабит, Андрей Капцов, Ислам Темиргалиев болды. Ребята представили проект для посетителей акваторий, впечатливший жюри, - многофункциональный GPS-браслет с надувающейся подушкой при необходимости и механической кнопкой SOS, которая направляет сообщение сотрудникам ДЧС о местоположении носителя.
- Данный браслет необходим во время купального сезона, рыбакам и охотникам, людям занимающимся экстремальными видами спорта. Статистика летальных исходов печальна. Продукт предназначен для обеспечения дополнительной безопасности людям на воде, в лесах и других местах, - говорит капитан "Qaz Aqua" Мейрамбек Байсекенов.
- Каковы впечатления от конкурса?
- В принципе подача нашей презентации была максимально простой и вкусной. Мы посчитали себестоимость, вывели отличную стратегию монетизации и целевая аудитория была правильно обозначена. Но чего-то не хватило для уверенности в победе. Думали, что не зайдем даже в топ-5, но были близки к победе. Большое спасибо ИнЕУ за поддержку инициатив студентов!

Пресс служба ИнЕУ

Обновлено Вторник, 18 Сентябрь 2018 17:38