"Шет тілі және аударма іс" кафедрасы

Каримова Камар ИЯиПД1

«I never dream about success. I work for it»

Негізгі мақсатпен кафераның қызметінде ғылыми және оқу-әдістемелік жұмыстың орындалуында мамандықтарға сәйкес тиісті бакалавр, магистрлерді дайындау болып табылады.

Каримова Камар Кабиденовна
Кафедра меңгерушісі, фил.ғ.к.
Телефоны: 8 (7182) 31-47-50 (ішкі 131, 162)
Мекен-жайы: Павлодар қ., М.Горький көш., 102/4, корпус №3, кабинет №419, 105

Каримова Камар Кабиденовна

• 13 наурыз 1968 жылы Павлодар қаласында дүниеге келді. Тұрмыста, 1992ж және 2004 жылғы екі баланың анасы
  • 1974 жылы №9 ОМ аяқтап, Алматы педагогикалық институтына шетел тілі мамандығына түседі.
  • 1989 жылдан 1995 жылға дейін павлодар педагогикалық институтында ағылшын тілінің оқытушысы еңбегін атқарады.
  • 1995 жылдан 1999 жылға дейін Х.Дулати ат.Тараз мемлекеттік университетте ағылшын тілінің оқытушысы қызметін атқарады.
  • 1999 жылдан 2009 жылға дейін Инновациялық Еуразия университетінің аға оқытушысы болып еңбек етеді. Павлодар қ.
  • 2008 жылы «Филология ғылымының кандидаты» ғылыми дәрежесіне ие болады. шифры 10.02.19 – Тілдің теориясы.
  • 2009 жылдан 2015 ж. аралығында С.Торайғыров ат. Павлодар мемлекеттік университетінің «Шетелді филология және аударма ісі» кафедрасының доценті болып еңбек етеді.
  • 2015 жылдан 2017 жылға дейін Ұлт Көшбасшысы-Қазақстан Республикасы Бірінші Президенті атындағы Ұлттық қорғаныс университетінің аға оқытушысы қызметін атқарды.
  • 2017 жылдан 2018 жылға дейін «Тұран-Астана» университетінің «Психология және әлеуметтік-гуманитарлы тәртіп» кафедрасы доценті болады.
  • Қазіргі уақытта «Шет тілі және аударма іс» кафедрасының меңгерушісі болып жұмыс істейді.

Публикациялары:

• Бес оқу құралдары, 40-тан астам публикациялары, «LAP Lambert Academic Publishing» баспасы 2017 жылы «Әскери мамандықтар үшін кәсіби ағылшын тілі» оқулығы жарық көрді.

Жетістіктері:

• 2011 жылы –«Аударма ісі» мамандығы бойынша студенттерді жоғары деңгейде дайындығы үшін ҚазУхҚжӘт ректоры С.С. Құнанбаеваның алхыс хатымен марапатталды.
  • 2016 жылы – Генерал-майор А.Рыспаевтың хатымен, Ұлт Көшбасшысы-Қазақстан Республикасы Бірінші Президенті атымен Ұлттық қорғаныс университетінің басшысы атынан жоғары кәсіпқойлық үшін марапалды.
  • 2017 жылы – ТМД қатысушылары- мемлекеттердің қорғаныс Министрлері Кеңесінің төрағасы грамотасы, РФ Әскерінің Генералы, С.Шайгу Генерала Армии РФ, С. Шойгу ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің әскери ынтымақтастығын нығайту және дамыту жөнінде жұмыстарға белсенді қатысқаны үшін марапатталды.

Кафедра шетел филологиясы мен аударма теориясы мен практикасы кафедрасының қайта құрылу нәтижесінен 1998 жылы құрылды.
Кафедра мына мамандықтар бойынша оқу жүргізіледі: 5В011900 – Шетел тілі: екі шетел тілі, және 5В020700 – Аударма ісі, ағылшын және неміс тілдерінің негізгі шет тілдеріндегі білім беру бағдарламаларын қосқанда. Студенттерді жоғары кәсіби білім беру және орта кәсіби білім беру базасында, күндізгі оқыту формасы арқылы, орта кәсіби білім беру және жоғары кәсіби білім беру базасында сырттай (қашықтан) оқыту мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі.
Кафедрада шет тілдерін оқыту және аударма теориясы, практикасы және әдістері саласында жоғары білікті мамандар еңбек етеді. Кафедраны университеттің доценті, филология ғылымынң кандидаты Каримова Қамар Қабиденовна басшылық етеді.
Кафедра ұжымы жазбаша және ауызша, ақпараттылық және әдеби аударма және оларды оқыту әдістемесі, мәдениетаралық қарым-қатынас, шет елдерде білім беру модельдері, гендерлік лингвистика, дамуы, шет тілдер дидактикасы мәселелерімен айналысады.
Оқытушылар, студенттер мен кафедра түлектері халықаралық білім беру бағдарламаларына және шетелде тағылымдамадан өтуге белсене қатысады. Кафедра Инновациялық Еуразия Университетінің құрылымдық бөлімшесі болып саналады.

«Шет тілі және аударма іс» кафедрасы мына мамандықтарды жүзеге асырады:

Бакалавриаттың алты білім беру бағдарламаларымен:

• 5В011700 «Шетел тілі: екі шетел тілі»
  • 5В020700 «Аударма ісі»

5В011900 – шетел тілі: екі шетел тілі

• Лингвоелтаным
  • Екінші ШТ (неміс, қытай, француз)
  • Оқылатын тіл теориясының негіздері
  • Іскер АТ
  • IELTS Стандартталған тестері
  • Лингвистикалық зерттеулер әдістері
  • Екінші шетел тілін оқыту әдістемесі
  • Оқытуда сын тұрғысынан ойлау
  • Мәдениетаралық коммуникацияның негіздері
  • Тіл мен мәтінді лингвоелтану
  • Тілдік коммуникативтік курстары
  • Кәсіби-бағытталған шетел тілі

5В020700 – Аударма ісі

• Екiншiсі ШТ (неміс, қытай, француз)
  • Жазбаша аударманың практикасы
  • Іскер АТ
  • Лингвистикалық зерттеулердің әдісі
  • Арнайы мақсаттарға арналған тіл (негізгі, С1 деңгейі)
  • Әдеби аударма практикасы
  • Академиялық мақсаттар үшін арналған тіл
  • Оқылған тіл елінің әдебиеті
  • Ауызша аударманың практикасы
  • Мәдениетаралық коммуникацияның негіздері
  • Практикалық фонетика
  • Лингвоелтану
  • Лингвомәдениеттану
  • Прагматикалық лингвистика
  • Тіл мен мәтінді лингвоелтану
  • Екінші шетел тілі бойынша практикум

1. Каримова Қамар Қабиденовна, филол.ғ.к.
  2. Соколов Юрий Георгиевич,фил.ғ.к., доцент
  3. Хамитова Гүлмира Абуовна, филол.ғылым.к., ИнЕУ профессоры
  4. Худиева Севда Рамизовна, PhD докторы, ассоц. профессор (доцент)
  5. Алиясова Анастасия Васильевна,филол.ғ.к., ассоц. профессор (доцент)