ҰБТ-дің жаңа үлгісі

Бейінді пәндерді көрсете отырып, білім беру бағдарламалары топтарының тізімі, 2019 ж.

Оқытудың қысқартылған мерзімін көздейтін жоғары білім берудің білім беру бағдарламаларына түсушілер үшін ұлттық бірыңғай тестілеудің жалпы кәсіптік және арнайы пәндері көрсетілген білім беру бағдарламалары топтарының тізбесі, 2019 ж.

Орта білімнен кейінгі, кәсіптік пен техникалық мамандықтарының және жоғары білім берудің білім беру бағдарламаларының тиісті топтарына сәйкестігі бойынша әдістемелік нұсқаулар, 2019 ж.

Ағымдағы жылдың орта білім беру ұйымдарының ҰБТ тапсыратын түлектеріне арналған жадынама.

Өткен жылдардағы орта білім беру, техникалық және кәсіптік немесе орта білімнен кейінгі білім беру түлектеріне ҰБТ тапсыру туралы жадынама.

Талапкер үшін грант берілуі жөнінде ақпарат, 2019 ж.

ҰБТ бейінді пәндерді көрсете отырып, білім беру бағдарламалары топтарының тізімі.

2019 жылдың 22 ақпаны жағдайы бойынша ИнЕУ Қазақстан Республикасы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кейінгі жіктеуіші мен Қазақстан Республикасы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандықтарының жіктеуішіне сәйкес.

Ұлттық Біріңғай Тестілеудің жаңа үлгісі.

2019 жылдағы Ұлттық Біріңғай Тестілеу туралы

Ағымдағы жылдың жаңалықтары:

• Орта мектеп 11 (12) сынып оқушыларын оқуға қабылдайды;
  • 11 (12) сынып оқушыларының ҰБТ өткізілу пунктерінде өздігінен тіркелуі;
  • ЖОО-на түсу үшін тестілеу ақылы түрде жылына 4 рет өтіледі: қаңтар, наурыз, маусым-шілде, тамыз;
  • Халықаралық сертификаттары бар тұлғалар үшін, ағылшын тілінде еркін сөйлейтіні туралы дәлелі бар «Шетел тілі» пәні бойынша ҰБТ-дан босатылуы туралы нормасы енгізіледі;
  • Гранттық конкурсқа қатысу  үшін бұрынғыдай маусым-шілдеде ҰБТ тапсыруды талап етеді;
  • Білім беру гранттары білім беру бағдарламалары бойынша беріледі (Тізім ҰБТ өткізу ережелері бойынша анықталады).

ҰБТ-ны тапсыру түрі, 2018 жылдың өтілу үлгісі бойынша бұрыңғы қалпында қалады

Тестілеудің мерзімі

Өтініштерді қабылдау мерзімі

Тестілеуге қатысушылар

Ағымдағы жылдың 11 (12) сынып білім алушы түлектері

Ағымдағы жылдың мектеп түлектері және өткен жылдың түлектері

ТжКБ (колледждердің) мекемелердің түлектері

Бірінші емтиханның аяқталуына дейіңгі ЖОО-ға қабылданған тұлғалар

Білім беру бағдарламалары тобынан басқа білім беру бағдарламасына шығармашылық дайындықты талап ететін студенттер

Қаңтар 15-20

Желтоқсан 1-15

Наурыз 24-29

Ақпан 1-15

Маусым-шілде 20-5

Наурыз-мамыр 10-10

Мамыр-маусым 10-5

Тамыз 17-20

Шілде-тамыз 25-3

Білім алушы түлектер қаңтар мен наурызда ҰБТ-ді тапсырғаннан кейін маусымдағы мемлекеттік білім беру гранты сайысына негізгі ҰБТ-ге қатысуға мүмкіндігі бар.

ЖОО-на қабылдануы

ЖОО-на қабылдану жолдары

ҰБТ-ді тапсыру кезі

қаңтарда

наурызда

маусым-шілдеде

тамызда

Ақылы төлем негізінде

Сайысқа қатысу (грант) / ақылы төлем негізінде

Ақылы төлем негізінде

Ескерту: ЖОО-на түсушілер қабылдану үшін ҰБТ-дің қорытындысы бойынша белгіленген межелік балдарды жинау керек.

ҰБТ-ге өтініштерді қабылдау 2018 жылдың (қаңтарынан) 1нен15 желтоқсанға дейін:

• ҰБТ-72 өткізілуі мен өтініштерді қабылдау орны;
  • 11 (12) сынып оқушылары тестілеуді өту және өтініш беру үшін облыс ішіндегі жақын ҰБТӨО (ҰБТ өткізу орны) таңдай алады.

Өтінішті қабылдау кезінде тапсырылатын құжаттар (қаңтар):

1. Өтініш формасы бойынша (ҰБТӨО-да беріледі). Бұл жағдайда сіз алдын-ала өтінішті онлайн тәртібінде тапсыра аласыз.
  2. Екі 3х4 сантиметр фотосурет
  3. Құжаттың көшірмесі, жеке куәлік. Соған қоса он алтыға толмаған және жеке куәлігі жоқ тұлғалар туу туралы куәлігін ұсынады.
  4. Оқып жүрген орта білім беру ұйымынан анықтама (2 дана). 1 данасы оқушыда қалады.
  5. Тестілеуге қатысу үшін төленген төлемақы түбіртегі. Осы тестілеу ақылы негінде өтіледі (2242 теңге)

Төлемақыны ҚР барлық екінші деңгейдегі банк кассаларында төлеуге болады. Сонымен бірге «кешенді тестілеу үшін» төлемнің белгіленуі арқылы «Қазақстанның Халық Банкі» АҚ терминал арқылы төлемдер рұқсат етіледі.

Тестілеу пәндері:

3 міндетті пәндер:

• Қазақстан тарихы
  • Математикалық сауаттылық
  • Оқу сауаттылығы
  • Математика + Физика
  • Математика + География
  • Дүниежүзі тарихы + География
  • Биология + Химия
  • Биология + География
  • Шетел тілі + Дүниежүзі тарихы
  • Қазақ тілі/Орыс тілі + Қазақ/Орыс әдебиеті
  • География + Шетел тілі
  • Дүниежүзі тарихы + Адам. Қоғам. Құқық
  • Тестілеуді тапсыру тілі:
  • Қазақ тілінде
  • Орыс тілінде
  • Ағылшын тілінде
  • Екі пәнді (оқу сауаттылығы, Қазақстан тарихы).
  • Бес пәндер (оқу сауаттылығы,Қазақстан тарихы, математикалық сауаттылық және таңдауы бойынша екі пән).

2 профильді пән (таңдауы бойынша):

Ескерту: «ағылшын» тілінде тестілеуді таңдаған талапкер «Қазақстан тарихы» пәнін қазақша немесе орыс тілінде қалауы бойынша тапсырады!

Шығармашылық мамандықтарды таңдарғандар үшін:

Шығармашылық мамандықты таңдаған талапкер Ұлттық Біріңғай Тестілеуді мына пәндер бойынша тапсыра алады:

Тестілеу уақыты: 3 сағат 50 минут.