ИнЕУ жатақханасы студенттері үшін викторина

Жарияланды: Жаңалықтар

1rhrrnНаурыз мерекесі мықты ағаш секілді көне заманнан тамыры бар және Шығыс халықтарының әдет-ғұрыптарын тамырға ұқсас дамуда

Наурыз көктемнің керемет мерекесі.

Оның маңызды артықшылығы - ежелгі дәстүрді еске алу және қолдау: көктем кездесуі, өмірді жаңарту. Қазақ халқының мәдениетімен танысу және тәрбиелеудің маңызды элементі - ұлттық дәстүрлерді терең түсіну.
Сондықтан «Өндірістік  инжиниринг және дизайн» кафедрасының оқытушылары Мазина Ю.И. және Копосова Е.Н. ИнЕУ жатақханасында тұратын студенттерге арналған мерекелік викторинаны өткізу және балаларға мерекелік печеньелермен емдеу туралы шешім қабылдады.

Викторина - әрқашан білім мен жаңа тану сынағы. Сондықтан мұғалімдер мен студенттер арасындағы қарым-қатынастың осы формасы әрдайым бейресми және қызықты.

Кафедра оқытушылары балаларға ұсынған бағдарлама Қазақстан дамуының тарихи кезеңдерін білу және отбасылық мәдениеттің элементі ретінде терең білім алу мәселелерінен тұрады, өйткені салт-дәстүрлерді түсіну және білу негізінен отбасынан, атасы мен әжесінен басталады. Егер бұл дәстүрді жастар табиғи қарым-қатынас формалары ретінде қабылдайтын болса, онда олар бұдан әрі қарқынды дамитын болады.

2erttet

Осы кездесуге келген балалар Қазақстанның қалалары, салт-дәстүр, қзақ эпосч, әдебиеті және атақты жазушылары мен поэттерді білетіндері бізді өте қуантты.

Іс-шараға қатысушылар өте белсенді болып, оқытушыларды таң қалдырды.  Әсіресе ұнағаны «Конаққада» дәстүрі, үге келген қонақтан ән немесе ұлттық аспапта ойнауын талап ету.  Жүргізушілердің сұрауы бойынша балалар ән салып, өнерлерін көрсетті. Кездесу соңында мерекелік ниеттерімен алмасып, дәмді тағамдардан ауыз тиді.

Кездесу оқытушылар мен студенттерге өте ұнады.

Келешекте жиі кездесіп, салт дәстүрімізбен бөлісейік!

Қазақта керемет дәстүр бар- ол бата беруден бастап және аяқталады. Сол сияқты біздің де кездесуіміз жақсы, жылы ізгі ниетпен, тілекпен аяқталды.

Наурыз құтты болсын!

Мазина Ю.И.
 ӨИжД кафедрасы

Оқу 76 Время