Ғылыми кітапханада Наурыз мерекесінің тойлануы!

Жарияланды: Жаңалықтар

IMG 3262Кеше оқу залында ғылыми кітапхана қызметкерлері Наурыз мерекесіне орай мерекелік іс-шара өткізді.

Наурыз Қыдыр Атаның батасынан басталды және оның рөлі ИнЕУ құрметті оқытушысы Рахметулла Болат Шапиевичке берілді. Ал мерекенің жүргізушілері КиЛ-101 топ студенті  Сарсенбаева Алтынай мен АТТ-101 топ студенті Мұхамеджан Нурайым болды. Алтынай мен Нұрайым атап өткендей, «... ежелгі дәстүрлерге сәйкес, көбірек әрі салтанатты Наурыз мерекесі тойланатын болады, жыл өткен сайын бақытты болады».

Іс-шара барысында ұлттық дәстүрлер мен әдет-ғұрыптарға арналған қызықты интеллектуалды ойындар, викториналар өткізілді. Мереке қарсаңында адамдар бір-бірімен танысатын «Көріс» салтын еске алды. Қатысушылар «Көкпар» ұлттық қазақ ойынын қуана-қуана ойнап шықты. Бағдарламаның концерттік бөлімінде әндерді «MTл-101» тобының студенті Батырханов Жасұлан және Тоғдархан Бауыржан домбырада қазақ күйін орындады. Қонағымыз «Адай» балетінің орындалуында ұлттық би мерекнің сәні болды.

IMG 3281 IMG 3316

IMG 3336

Мерекелік іс-шара ұлттық тағамдардың дәмін татумен жалғасты.  Келген қонақтар Наурыз-көже, бауырсақ, самса, сияты тағамдардан дәм татып, бір-бірлеріне  тілек, ізгі ниеттерін білдіріп жатты.

Ғылыми кітапхана

Оқу 147 Время
Жаңартылды Tuesday, 19 March 2019 16:08

Пікір қалдыру