"Қазақстанның тарихи-мәдени мұрасы" кураторлық сағат

Жарияланды: Жаңалықтар

WhatsApp Image 2019-02-11 at 16.59.46

Қазіргі адам үшін өз елінің тарихи тарихын білу өте маңызды, осыған орай "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында "Бизнес және басқару" кафедрасының кураторлары Қазақстанның тарихи-мәдени мұрасына арналған кураторлық сағат өткізді.

Мемлекетіміз, халықтың тарихын білгіңіз келсе өмір одан да қызықты болады.
ҚР Президенті Н.Ә.Назарбаев: «Көптеген ғасырлар бойы құрылған мәдени мұра негізінде бүгінгі және ертеңгі заман мәдениетін дамыту қажет»,- деп жазды.
Қазақстан Республикасының мәдениет саласындағы ең маңызды бағыттарының бірі тарихи-мәдени мұраны сақтау болып табылады. Әртүрлілігімен және ерекше формаларымен өткен таңғажайып құрылымдар. Бірегей стильде құрылған көптеген архитектуралық ескерткіштер бізді қуантады және түпнұсқалық мәдениеттің дәстүрлері мен құндылықтарын сақтау мен жетілдіру арқылы ұрпақты байланыстыратын байланыстырушы болып табылады.

image001

image003

Қазақ халқы  мәдени құндылыққа ие және  көп ғасырлы тарихы бар. Әлемдік өркениеттің қазынасына кірді. Көптеген археологиялық табылулар Қазақстанның аумағында мекендейтін ежелгі тайпалардың қоныстанған ауыл шаруашылығы және көшпенді мәдениетінің өркениетінің дамуының жоғары деңгейін растайды.

image005 image007

Мәдени мұра адам қызметінің көп бөлігі - музыка, кескіндеме, архитектура, фольклор, әдебиет, философияны қамтиды. Адамдардың өмір сүрген тарихи жолы оның әлеуметтік жадында сақталады және оның мәдениетінің дәстүрлі көзқарастарын қалыптастырады. Кез-келген мәдениет - жадтың күш-қуатын, көп уақытты қажет ететін уақыттың қарсы күші.
Кураторлық сағаттар студенттер  арасында үлкен қызығушылық танытып, көптеген сұрақтарына толық жауаптар алды.

WhatsApp Image 2019-02-11 at 16.59.44 WhatsApp Image 2019-02-11 at 16.59.45

"Бизнес және басқару"

кафедрасының оқытушылары:
Калиаскарова А.Ж.,
Ифутина Е.А.,
Бекниязова Д.С.,
Стародубцева Е.Л.

Оқу 55 Время
Жаңартылды Tuesday, 12 February 2019 09:17

Пікір қалдыру

Сіз қажетті ақпарат енгізіп отырғаныңызға сенімдісіз бе? (*)