"Дәрігерге дейінгі алғашқы көмек көрсету" тақырыбына бинарлы сабақ

Жарияланды: Жаңалықтар

IMG-20181204-WA0061

Біріктірілген білім беру технологиясы аясында  пәнаралық байланыс негізінде бинарлы сабақтар өте қызықты.Осы мақсатпен "Экология және химиялық технологиялар" кафедрасының оқытушылары Семей медициналық университетінің дәрігерлері Төлегенова А.Б. және Наситказинамен Д.М. "Дәрігерге дейінгі алғашқы көмек" тақырыбында сабақ өткізді.

Бинарлы сабақта "Экология" мен "Қоршаған ортаны қорғау жәнеөмір тіршілігінің қауіпсіздігі" мамандығы бойынща 4 курс студенттері қатысты.

IMG-20181204-WA0060IMG-20181204-WA0061

Жедел жәрдемді уақытында көрсету жәбірленген адамның өмірі мен денсаулығын сақтауда шешуші рөл атқаруы мүмкін. Осындай жағдайға кез келген адам кездесуі мүмкін, сол себепті дәрігер келгенше алғашқы көмек көрсету әр адам әдісі мен тәсілін білуі тиіс.

Дәрігерлер жүрек тоқстау, қан кету, сыну кездерінде алғашқы көмек көрсету тәсілдерін көрсетіп, түсіндірді. Сонымен қатар студенттерге қуыршақ манекендерге көмек көрсету тәсілдеріне мүмкіндік берілді.

"Экология және химиялық технологиялар"

кафедрасының аға оқытушысы

Хасенова М.Т.

ИнЕУ-дің баспасөз қызметі