«Стреске тұрақтылықты қалыптастырудың психологиялық техникалары: қолданбалы аспект» тақырыбы бойынша оқу

Жарияланды: Жаңалықтар

WhatsApp Image 2018-09-11 at 21.52.28"Педагогика және спорт"  кафедрасының әдістемелік апталығы аясында «Стреске тұрақтылықты қалыптастырудың психологиялық техникалары: қолданбалы аспект» тақырыбы бойынша оқыту басталды.

Жасөспірім үшін 15 жас оқиғалардың көңілді калейдоскобы сияқты көрінеді, оны ауыстыру құпталады және жылдам жүреді. Біреу үшін бұл қауіпті көрінсе, біреуге қызықты болуы мүмкін. 40 жасыңда жұмсалған күш-қуатыңнан тұрақтылық пен дивидендтер алғың келеді. Көпшілігі әлемді таң қалдыруды тоқтатып, өзі үшін тыныштық аралын (менің үйім, менің жұмысым және т.с.с.) жасайды. Жаңадан ештеңе бастағысы келмейді, мансап және қарым-қатынас құру үшін қанша күш жұмсалды емес пе?
Өмір бойы немен айналысқаныңыз – егістікте жұмыс істедіңіз бе, футбол ойнап, өлең жаздыңыз ба маңызды емес. Сіз қазір немен айналыссаңыз, соны атқаруға үйрендіңіз. Кәсіпке және қарым-қатынас жасауға үйренген соң, сіз эмоциялық реакциялар мен мінез-құлық қателіктерін меңгердіңіз.
Стресс бұл жатталған тиімді емес мінез-құлық модельдері есебінен жүйке жүйесі жұқаруының күрделі процесі. Ол жылдар бойы жинақталады да, дене жұмысының әр түрлі бұзылуына - аллергия, псориаз, язва және т.б. әкеледі.
Жұмысқа Инновациялық Еуразия университетінің қызметкерлері мен білім алушылары (әр түрлі курстар мен мамандық студенттері) қатысады (тегін). Қатысу ерікті түрде және болашақ мамандарға стреспен жұмыс техникаларын үйрету мақсатын көздейді.
Тренерлік құрам психология ғылымдарының кандидаты, ИнЕУ доценті Кравцова Т.М. және Россинскийдің психотерапия орталығының клиникалық психологы Павленко С.И.).
Қыркүйек айында қазақстандықтар Отбасы күні мерекесін атап өтеді. Бұл дәстүр Н.Ә.Назарбаевтың бастамасының арқасында бірнеше жыл бұрын бастау алған болатын. Аталмыш күнді тойлауға Қазақстан алдын ала дайындалады. Павлодарда да отбасылық конкурстар, жарыстар, шығармашылық кездесулер өткізіліп, оның барлығы БАҚ-та кеңінен таратылады. Осындай хабарлардың біріне психолог және отбасылық даму саласындағы сарапшы ретінде біздің әріптесіміз – психология ғылымдарының кандидаты - Кравцова Татьяна Маратовна шақырылды.

WhatsApp Image 2018-09-11 at 21.52.29

Сабақтар 2018 жылғы 17, 24 қыркүйекте және 4 қазанда (8,9-сабақтар) жалғасады.

Оқу 204 Время
Жаңартылды Thursday, 13 September 2018 11:36

Пікір қалдыру

Сіз қажетті ақпарат енгізіп отырғаныңызға сенімдісіз бе? (*)