Талант – өз орынын тапқан адам

Жарияланды: Жаңалықтар

1449628137 ec64081d 4f45 4b7c 9a3c 9ce59530dcce«Өмірдің міндеті көпшіліктің тарапынан емес, сіз білетін ішкі заңға сәйкес өмір сүру - Рим императоры мен философы Маркус Аврелийдің осы сөзі Инновациялық Еуразия университетінің «Энергетика, металлургия және ақпараттық технологиялар» кафедрасының профессоры Виктор Юрьевич Мельниковтың өмірі мен ғылыми шығармашылығын толығымен сипаттайды.

Техникалық ғылымдардың кандидаты, халықаралық ғылым академиясының техника ғылымдарының докторы, ҒЗИ «Энергия үнемдейтін технологиялар» ИнЕУ, «Электропривод және автоматизация», «Электроэнергетика» кафедрасының негізін қалаушы және 15 жылдан астам басқарушысы.

Виктор Юрьевичтің ғылыми мүдделері - жаңартылатын энергия көзі; қазақстандық жоғары оқу орындарының бағдарламаларына еуропалық оқу курстарын енгізу, энергия тиімділігі, энергияны үнемдеу, электромеханика, электр құрал-жабдық. өнертабысқа деген 30 патент және 250-ден астам мақаланың авторы.

Виктор Юрьевич - Қазақстандағы ТЕМПУС халықаралық бағдарламасының үйлестірушісі. ТЕМПУС бағдарламасының мақсаты - ЕО және елдерде жоғары оқу орындары Шығыс Еуропа, Орталық Азия, Солтүстік Африка мен Таяу Шығыстағы әріптестер арасында ынтымақтастыққа негізделген жобаларды қаржыландыру арқылы жоғарғы білім жүйесінің қолдау және жаңғырту. Орталық Азияда екі елде ғана жаңартылатын энергия зертханасы бар - біреуі ИнЕУ-де (Қазақстандағы жалғыз) және Тәжікстанда. Шетел ғалымдарының пікірінше, біздің университеттің жаңартылатын энергия зертханасы Швеция, Италия, Германия университеттерінің зертханаларынан кем емес.

Энергия тиімділігі және жаңартылатын энергия көздері саласындағы ғылыми зерттеулер нәтижелері бойынша (ЖЭК) Виктор Мельников 5 ғылым кандидатын және 20-дан астам ғылым магистрлерін дайындаған, ғылыми журналдың редакциялық кеңесінің мүшесі, жаңартылатын энергия көздері бойынша ғылыми еңбектердің рецензентті дайындады.

Виктор Е., Америка Құрама Штаттары, Германия, Греция, Швеция, Италия, Франция, Испания, Польша, Словакия, Моңғолия, Малайзия, Ресей, Украина, Тәжікстан, Қырғызстан, Өзбекстан, АЭЖ кездесулер, энергетикалық және ақпараттық технологиялар саласындағы конференциялар мен семинарларға  қатысты.

Бүгін Виктор Юрьевичтің мерейтойы! «Энергетика, металлургия және ақпараттық технологиялар» кафедрасының қызметкерлері мерейтойымен құттықтап, денсаулық, ұзақ ғұмыр мен жаңа идеяларды тілейді.

Дина Айгумусова
ЭМжАТ кафедрасының аға оқытушысы,
ИнЕУ

Оқу 219 Время