«Смарт жолы» - Сингапурға барудың мүмкіндігі

Жарияланды: Жаңалықтар

IMG 7233-1Инновациялық Еуразия университеті кәсіпкерлік орта мектебі ретінде дамып келеді. «Смарт жолы» бағдарламасының жобалық директоры бүгінгі күні мұғалімдерге университеттің базасында бизнес-инкубатор құруға және студенттерге бизнес-модельдерді дұрыс құрастыру туралы айтып берді.

Тренингті Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Қорының «Смарт жолы» бағдарламасы шеңберінде «MOST» бизнес-инкубаторы ұйымдастырды. Өткен жылы жоба төрт қалада - Астана, Алматы, Павлодар және Қарағанды қалаларында іске қосылды. Енді ол ұлттық өлшемге ие болды. Әрбір қалада - облыс орталығында іріктеу экожүйесін дамыту бойынша тренингтер өткізілетін базалық жоғары оқу орны таңдалып алынды.

-«Смарт жолы» Қазақстан үшін өте бірегей бағдарлама, - деп атап өтті «МОСТ» бизнес-инкубаторының маманы «Смарт жолы» бағдарламасының директоры Рашид Дюсембаев.

- Бұл бағдарламаның мәні жас қазақстандық стартаперлерге халықаралық нарыққа шығуына көмектесу болып табылады.

IMG 7247-4IMG 7238-2

Тренингке қатысушылар «Смарт жолы» республикалық бағдарламасының арнайы байқауына қатыса алады. Барлық өтінімдердің ішінен 20-ға жуық финалистер, олардың 5 ең перспективалы стартаптары таңдалып алынады. Осы жобалардың авторлары өз жұмысын Сингапурдағы ең ірі технологиялық конференцияда ұсына алады.

IMG 7251-1

-Біз Қазақстанда жоғары оқу орындарын бастаушылардың негізгі қозғаушы күші болуы керек деп санаймыз, өйткені дәл осында адам капиталы орналасқан - өз идеяларын іске асыру үшін барлық мүмкіндіктері бар студенттер, - деді Р. Дюсембаев.

IMG 7242-3

ИнЕУ-дің баспасөз қызметі

Оқу 368 Время
Жаңартылды Friday, 13 April 2018 02:57