HiEdTech

ҮЛКЕН ЕУРАЗИЯЛЫҚ БІЛІМ БЕРУ ЖОБАСЫ БАСТАЛДЫ

Брюссель Қазақстан, Қырғыстан, Тәджікстан, Түркменстан мен Өзбекстанның 15 университеттерінде және 4 еуропалық университет- Болгария, Италия, Португалия және Люксембургте білім беруді жаңғырту жобасына қол қойды.
Қазақстаннан жобада Инновациялық Еуразия университеті, Алматы технологиялық университеті, Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті, сонымен қатар Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрлігі қатысады. Жобаның бастамашысы және үйлестірушісі - Ресейдің Русе қаласында, ірі ауқымды жобаларды басқаруға шамамен 20 жылдық тәжірибесі бар Болгария.
Жобаның негізгі мақсаты Орталық Азиядағы жоғары білім беру жүйесін жаңа технологияларды қолдану арқылы жаңғырту болып табылады.
Русе университеті білім беру жүйесінің цифрлық келешекке инновациялық ақпараттық компьютерлық білім беру технологиялары тұжырымдамасын сонымен қатар білім берудің цифрлық трансформациясы бойынша Ұлттық бағдарламаның жобасын ұсынады. Русе университетінің инновациялық білім беру технологияларын енгізу бойынша нұсқаулық жобаның мақсаттарына бейімделіп, орыс және ағылшын тілдеріне аударылады. Интернетте пайдалану үшін берілген нұсқаулықтың интерактивті мультимедиалық нұсқасы жарияланады.

Әр университетте Русе моделі инновациялық білім технологиялар Орталықтары құрылады- http://ciot.uni-ruse.bg/. Сонымен қатар келешектің оқу залдары да болады. Цифрлық трансформация білімі Еуропалық Комиссияның цифрлық экономика мен қоғам өкілі Мария Габриелдің аутуы бойынша Еуразиялық комиссияның басымдылығы болып табылады.

Орталық Азияның серіктестері:

image001 image002